Керозин

2013 SRT Viper

Најновиот Американски супер автомобил, со брзина до 332 км/час 2013 SRT Viper директно од Крајслер групацијата е достапен од  денес.

Купувачите може да избираат помеѓу две варијанти на основниот модел со цена нешто помала од 100,000 долари и со подобро опремениот GTS модел од 120,000 долари.

Самоит бренд “The Street and Racing technology” е многу горд нивниот рачно изработен супер-автомобил, директно од Детроит, е спремен да надвладее во светот на супер-автомобилите, изјави директорот на SRT Ralph Gilles.

Со два пакети на опрема, понудивме по нешто за традиционалните купувачи на Viper, како и за новите муштерии кои сакаат перформанси вклучително со повеќе технологија и комфор.

Viper е опремен со 8.4l V10 мотор, со 640 коњски сили и поголем вртежен момент од било кој спортски мотор на светот, велат во Крајслер.

2013 SRT Viper u prodaji

2013 SRT Viper u prodaji

2013 SRT Viper u prodaji

2013 SRT Viper u prodaji

2013 SRT Viper u prodaji

2013 SRT Viper u prodaji

2013 SRT Viper u prodaji

2013 SRT Viper u prodaji

 

Напиши коментар