Керозин

Најдобриот суперавтомобил на планетата – ѕверот на McLaren P1

Според гласините под хаубата на Р1 се крие истиот 3,8 литров V8 мотор како оној на МР4-12С, но аграгатот ќе биде сосема поинаков од МР4-12С.

Од McLaren се надеваат да извлечат од моторот над 900 коњски сили. Самиот модел ќе биде производен во лимитирана серија од 500 автомобили, а почетна цена ќе биде 1,2 милиони долари.

Напиши коментар