← НАЗАД НА БОЗА

Алфа Ромео 4Ц е новиот “најбезбеден автомобил”

Алфа Ромео 4Ц е новиот “најбезбеден автомобил”
617 Читања

Алфа Ромео 4Ц оваа година е избран за “најбезбедно возило”. Автомобилот во својата нова улога за прв пат ќе се појави на 12. и 13. април, кога ќе се возат трките на патеката Moulay El Hassan во Мароко.

Меѓу другото, авотомобилот е избран затоа што на 29-от меѓународен автосаем во Париз, ја освои титулата на најубав автотмобил за 2013. година. Своето атрактивно купе со погон на задните тркала, Алфа Ромео го опишува како “суперавтомобил” .

Нема сомнение дека 4C е еден од најубавите автомобили во својот сегмент, а наскоро ќе ја добие и својата Spider верзија која во како концепт беше најавена на овогодинешниот авто шоу во Женева.

Alfa Romeo 4C novi je 'safety car' WTCC-a

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk