Керозин

Бекам застана и зад брендот за коли – Јагуар!

Отсекогаш сум се восхитувал на стилот кој го има Jaguar, но и силниот звук на моторот кој го следи. Секој детал на автомобилот е Британски. Чест ми е да застапувам бренд кој има богато потекло. Се радувам што ќе бидам дел од иднината на Jaguar во Кина“, рече Бекам во својата изјава.

Бившиот фудбалер на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, во својата гаража има голема колекција на автомобили во која спаѓаат – Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe, Porsche 911 Turbo, Cadillac Escalade и Chevy Camaro. По се изгледа дека наскоро ќе им се приклучи и еден Jaguar.

Од Jaguar велат дека промотивната кампања ќе трае повеќе години и дека покрај F-Type Coupe, ќе се промовираат и моделите XJ и XE, чија премиера се очекува наскоро.

 

bekam-promovise-jaguar-u-kini 450684663 article-2575261-1B37BCC400000578-941_634x443

 

Напиши коментар