Спорт

Крвта не е вода: Погледнете го спектакуларниот гол на синот на Зинедин Зидан (Видео)

Најстариот син на легендарниот Зинедин Зидан, 19-годишниот Енко наскоро би можел да го направи своето деби за првиот тим на Реал Мадрид, а судејќи по најновото видео, го очекува убава иднина во “кралскиот клуб”.

Имено, тој на натпреварот на помладите категории постигна спектакуларен гол за Реал и така на најдобар начин потврди дека крвта не е вода.

Интересно е дека сите четири сина на француската легенда играат во младинската школа на Реал и тоа многу успешно.

Погледнете го голот на талентираниот Енко Зидан:

Напиши коментар