Спорт

Мисицата го збудале Роналдињо: Секси манекенката го освои срцето на фудбалерот

РИО – Фудбалерот на Атлетико Минеира Роналдињо е во врска со бразилската мисица Жакелин Оливеира.

Локалните медиуми пренесуваат дека мис Бразил 2013. го освоила срцето на некогашниот најдобар фудбалер на светот.

Роналдињо на социјалните мрежи поставил фотографија на која се наоѓаат неговата мајка, сестра и прекрасната Жакелин.

Под сликата напишал:

“Бакнеж и прегратка за специјалните жени во мојот живот”.

Бразилските медиуми наведуваат дека Роналдињо е заљубен и дека никогаш не бил посреќен.

Žakelin Oliveira, Foto: Twitter

Напиши коментар