Керозин

Порше најавува премиера на моделот 911 Тарга

Порше најавија дека на саемот за автомобили во Детроит ќе го претстават моделот 911 Тарга за 2015 година. Овој модел ќе биде продолжение на познатиот Тарга од 1965 година кој ќе се одликува со бројни технички решенија кои ќе го направат прав модерен класик. Моторот најверојатно ќе биде искористен од стандардниот модел на 911, така да се очекува 6 цилиндричен мотор со 350 коњски сили и 6 цилиндричен агрегат од 440 коњски сили. 911 Тарга ќе биде претставен официјално на 13 јануари 2014.

Напиши коментар