Motherhood

Модна инспирација за мајки и трудници

Пролетта е идеално време за создавање на нови, но и пробување на старите модни трендови.

Во морето од фустани, дезени, бои и кроеви, комбинезоните се едни од омилените парчиња меѓу познатите мајки.

Освен тоа што се многу практични бидејќи се составени од еден дел, комбинезоните се ефектни сами по себе и оставаат фантастичен впечаток.

Иако сами по себе изледаат супер шик, можете да ги искомбинирате со добра чанта, очила или фризура.

Секако, тука се и обувките.

Во време кога модата достигна слобода на различно и лесно комбинирање на стиловите имате прилика да бидете потполно креативни. Искомбинирајте го вашиот омилен комбинезон со папучи, сандали на потпетици или со рамен ѓон, па дури и со патики.

Постојат безброј идеи, а во секоја од нив ќе изгледате совршено.

Еве дел од познатите мајки кои можат да ве инспирираат за модерен изглед во комбинезон

Напиши коментар