← НАЗАД НА БОЗА
Илузија од бајките или хотелот „Плаза“ во Њујорк?

Илузија од бајките или хотелот „Плаза“ во Њујорк?

Хотелот „Плаза“ во Њујорк е едно од најбараните места за организирање на свадбени церемонии, па не е ни чудо што треба да имате врски и да резервирате...

Мојата венчавка | Нема коментари

Необична колекција на венчаници во стилот на 20тите години од минатиот век

Необична колекција на венчаници во стилот на 20тите години од минатиот век

Доколку ве инспирира стилот на 20тите години на минатиот век, добар избор за вас е новата пролетна колекција на дизајнерската куќа Фабијан. Оваа...

Мојата венчавка | Нема коментари

Свадба во рокенрол стил

Свадба во рокенрол стил

Кој вели дека секоја свадба мора да биде традиционална и да следи одредени правила? Доколку сакате вашата свадба да биде уникатна и оригинална, а сте...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како изгледа свадба во светот на самовилите?

Како изгледа свадба во светот на самовилите?

Еден од најпрекрасните свадбени концепти кои досега сме ги виделе. Фотосесијата е дело на дизајнерката Триција Фонтан и фотографот Елизабет...

Мојата венчавка | Нема коментари

Нежност и романтика во пролетната колекција на Марчеса

Нежност и романтика во пролетната колекција на Марчеса

Дизајнерската куќа Марчеса ја претставу својата најнова пролетна колекција, која ја карактеризираат венчаници со нежни и романтични...

Мојата венчавка | Нема коментари

Романтично и нежно! Како да ги декорирате масите за големиот ден

Романтично и нежно! Како да ги декорирате масите за големиот ден

Розево и портокалово е една од секогаш актуелните  комбинации. Начинот на кој е декорирана оваа маса прави срцето да ти застане и ветува господски...

Мојата венчавка | Нема коментари

Венчаници со кралски и раскошен изглед на Џастин Александар

Венчаници со кралски и раскошен изглед на Џастин Александар

Креаторот на венчаници Џастин Александар, чии дизајни се познати по својот кралски и раскошен изглед, ја претстави својата најнова пролетна колекција...

Мојата венчавка | Нема коментари

Прекрасни невестински венци направени од цвеќиња

Прекрасни невестински венци направени од цвеќиња

Сакате да изгледате како самовила од бајките на вашата свадба? За романтичен и нежен изглед изберете венче направено од цвеќиња. Цвеќињата секако се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Прекрасни централни букети во зелени нијанси

Прекрасни централни букети во зелени нијанси

Најубава декорација за секоја свадба секако се цвеќињата, кои најчесто се во една или две бои и се во склоп на целиот амбиент на самата свадба. Зелената...

Мојата венчавка | Нема коментари

Пролетна колекција венчаници Тара Кели дизајнирани од Лазаро

Пролетна колекција венчаници Тара Кели дизајнирани од Лазаро

Лазаро Перез е икона во светот на дизајнерите на венчаници. Една од неговите најдобри колекции досега е колекцијата Тара Кели, колекција наменета за...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk