← НАЗАД НА БОЗА
Колекција венчаници за изглед на филмска дива

Колекција венчаници за изглед на филмска дива

Идејата на новата колекција Diva Bride 2012 година од Ателие Еме беше да се претстави една совршена венчавка. Колекцијата е наменета за самоуверени жени кои...

Мојата венчавка | Нема коментари

Колекција на пролетни венчаници на Алвина Валента

Колекција на пролетни венчаници на Алвина Валента

Ви ја претставуваме пролетната колекција на венчаници на Алвина Валента, дизајнерка чии невестински фистани се познати по својата безвременска...

Мојата венчавка | Нема коментари

Стела де Либеро – дизајнер на венчаници со необична фантазија

Стела де Либеро – дизајнер на венчаници со необична фантазија

Стела де Либеро е една од ретките дизајнери на венчаници која не се плаши да излезе од границите на традиција и да и дозволи на нејзината фантазија да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Преубави декорации за денот кога го кажувате големото ДА!

Преубави декорации за денот кога го кажувате големото ДА!

Свадбената церемонија е ден кој останува засекогаш во вашата меморија. Затоа треба да биде сè онака како што вие сакате. Ден кој ќе ве потсетува на убаво...

Мојата венчавка | Нема коментари

Венчаници Alessandro Couture – колекција 2012 година

Венчаници Alessandro Couture – колекција 2012 година

Белите венчаници отсекогаш биле симбол на традицијата, културата и невиноста, но во последно време се повеќе дизајнери креираат венчаници со потемни...

Мојата венчавка | Нема коментари

Елегантни пунџи за невести – балерини

Елегантни пунџи за невести – балерини

Доколку сакате да изгледате елегантно на вашата свадба, освен елегантна венчаница потребна ви е и елегантна фризура. Според списанијата посветени на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ели Сааб – колекција венчаници за елегантни невести

Ели Сааб – колекција венчаници за елегантни невести

Ели Сааб е многу позната дизајнерка на невестински фустани. Таа започнала да дизајнира венчаници во далечната 1982 година и вели дека навистина ужива во...

Мојата венчавка | Нема коментари

За невести од бајките – колекција на Ели Шеј 2012

За невести од бајките – колекција на Ели Шеј 2012

Ели Шеј е една од најпознатите француски дизајнерски куќи кога станува збор за свадбената мода. Нивните креации се инспирирани од бајките и се наменети...

Мојата венчавка | Нема коментари

Колекција на веренички прстени од Вера Ванг

Колекција на веренички прстени од Вера Ванг

Откако лансираше колекција на невестински фустани достапни и за сите, познатата дизајнерка Вера Венг реши да креира и колекција на веренички прстени со...

Мојата венчавка | Нема коментари

Колекцијата „Бело“ на уникатната Вера Венг

Колекцијата „Бело“ на уникатната Вера Венг

Иако познатата дизајнерка Вера Венг важи за една од најскапите дизајнери во светот на свадбената мода, таа создаде колекција која е достапна и за...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk