← НАЗАД НА БОЗА
За невести од бајките – колекција на Ели Шеј 2012

За невести од бајките – колекција на Ели Шеј 2012

Ели Шеј е една од најпознатите француски дизајнерски куќи кога станува збор за свадбената мода. Нивните креации се инспирирани од бајките и се наменети...

Мојата венчавка | Нема коментари

Колекција на веренички прстени од Вера Ванг

Колекција на веренички прстени од Вера Ванг

Откако лансираше колекција на невестински фустани достапни и за сите, познатата дизајнерка Вера Венг реши да креира и колекција на веренички прстени со...

Мојата венчавка | Нема коментари

Колекцијата „Бело“ на уникатната Вера Венг

Колекцијата „Бело“ на уникатната Вера Венг

Иако познатата дизајнерка Вера Венг важи за една од најскапите дизајнери во светот на свадбената мода, таа создаде колекција која е достапна и за...

Мојата венчавка | Нема коментари

Топлината на пустината и златото – инспирација за необични свадбени детали

Топлината на пустината и златото – инспирација за необични свадбени детали

Ви претставуваме една интересна фотосесија поврзана со свадбите, чија тема е топлината на пустината и златото. Станува збор за ретка соработка помеѓу...

Мојата венчавка | Нема коментари

Венчаници од Каролина Херера за 2012

Венчаници од Каролина Херера за 2012

Новата колекција на венчаници на Каролина Херера за 2012 година, ја истакнува убавата женска форма, романтиката и модерниот изглед. Нејзните венчаници...

Мојата венчавка | Нема коментари

Проноваис венчаници 2012

Проноваис венчаници 2012

Проноваис ја презентираа колекцијата за 2012. Фустаните кои ви ги презентираме се од колекциите Glamour, Dreams и  Ball Gowns. Колекцијата Glamour е од квалитетни...

Мојата венчавка | Нема коментари

Вечната уметност на Александар Мекквин запаметена преку колекцијата „Дива убавина“

Вечната уметност на Александар Мекквин запаметена преку колекцијата „Дива убавина“

Во чест на големиот уметник во светот на модата, Александар Мекквин, ви ја претставуваме неговата колекција на венчаници „Дива убавина“, која никого не...

Мојата венчавка | Нема коментари

Мистериозната венчаница на Бела Свон од Twilight

Мистериозната венчаница на Бела Свон од Twilight

Многумина сметаат дека љубовта помеѓу Бела Свон и Едвард Кален од култниот серијал Twilight (Самрак), е најубавата љубовна приказна. И како кај секоја...

Мојата венчавка | Нема коментари

Интересни и вкусни венчаници

Интересни и вкусни венчаници

На Колумбиската модна недела, освен стандардните модели, ќе најдете и прекрасни дизајни на венчаници кои може да се јадат и се неверојатно...

Мојата венчавка | Нема коментари

Лазаро венчаници за 2011 – 2012

Лазаро венчаници за 2011 – 2012

Апсолутно прекрасни венчаници за оваа сезоната од Лазаро. Изработени од најквалитни свили, чипка и тул, раскошни здолништа и заоблени корсети....

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk