← НАЗАД НА БОЗА
Подводен музеј на антички богатства

Подводен музеј на антички богатства

Во близина на крајбрежјето на Перистера во Грција има една руина од брод од 5 век пред новата ера, која наскоро ќе биде достапна за разгледување за сите...

Патувај | Нема коментари

Спектакуларна сцена на лагуната која асоцира на крв, локалните жители им забрануваат на туристите да пријдат

Спектакуларна сцена на лагуната која асоцира на крв, локалните жители им забрануваат на туристите да пријдат

Локалното население ја одржува традицијата, додека странците неуспешно се обидуваат да направат некој кадар. За лагуната "Los Kolorados", повеќето од нас не...

Патувај | Нема коментари

Јаболко на ден

Јаболко на ден

Passeier Valley, Италија. Додека може да ви наликува на сет од Lord of the Rings, ветуваме дека посетата на оваа мала скриена сауна е многу поопуштена од денот поминат...

Патувај | Нема коментари

Пештера која крие чуда во Оман

Пештера која крие чуда во Оман

Majlis Al Jinn, пештерата е тешко достапна, а уште потешко е да се влезе во неа - но таа е толку прекрасна што мора да ја ставите на листата на вашите must-do...

Патувај | Нема коментари

Зошто ова место е магнет за туристите? Каде и да погледнете, сè е мозаично!

Зошто ова место е магнет за туристите? Каде и да погледнете, сè е мозаично!

Проектот започна пред повеќе од 30 години. Едно мало рибарско село наречено Jaimanitas, кое се наоѓа на 45 минути од главниот град на Куба - Хавана, стана...

Патувај | Нема коментари

Егзотична Европа: 8 најубави острови за кои многумина не знаат дека постојат

Егзотична Европа: 8 најубави острови за кои многумина не знаат дека постојат

Европа нуди доволно причини да го напуштите континенталното опкружување: од лава пештерата на островот Пико до плажите на Пантелерија. Уживајте во...

Патувај | Нема коментари

Велат дека летото во Тоскана е навистина посебно па најдовме бутик хотел во кој сакаме да отседнеме

Велат дека летото во Тоскана е навистина посебно па најдовме бутик хотел во кој сакаме да отседнеме

Италија е прекрасна земја што не е далеку, а Тоскана е позната како еден од најубавите делови од неа. Се разбира, ние секогаш сме подготвени за патување,...

Патувај | Нема коментари

ГРАДОТ НА ЗАМОЦИ И КАНАЛИ: Утрехт е прекрасен град во Холандија кој треба да се види

ГРАДОТ НА ЗАМОЦИ И КАНАЛИ: Утрехт е прекрасен град во Холандија кој треба да се види

Холандија не е само Амстердам. Има толку многу убави работи кои треба да ги посетите во оваа прекрасна мала земја, а еден од предлозите е, секако, градот...

Патувај | Нема коментари

Отворен е првиот подводен ресторан во Европа

Отворен е првиот подводен ресторан во Европа

Оваа недела, Европа го доби својот прв подводен ресторан на северноатлантскиот брег на Норвешка! Сепак, во овој ресторан нема да може да „ѕирне“...

Патувај | Нема коментари

Ова е најдобрата дестинација за крстарење во светот

Ова е најдобрата дестинација за крстарење во светот

Ако сте во потрага по најдобрата дестинација за крстарење, едно место само што го освои првото место на Wave Awards наградите во индустријата за крстарење:...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk