← НАЗАД НА БОЗА
Хотели кои ќе ве инспирираат веднаш да го испланирате вашето следно патување

Хотели кои ќе ве инспирираат веднаш да го испланирате вашето следно патување

Совршени дестинации што сакаме да ги посетиме. Освен што Instagram ни служи како дневна модна инспирација и складирање на луксузни парчиња на нашите...

Патувај | Нема коментари

Вегетаријанците го избегнуваат овој хотел, а колбасите речиси како да излегуваат од чешмата!

Вегетаријанците го избегнуваат овој хотел, а колбасите речиси како да излегуваат од чешмата!

Интересна идеја е претворена во дело кое привлекува многу внимание. Во селото Ритербах, Германија, постои хотел "Bratwurst" посветен на љубителите на месо и...

Патувај | Нема коментари

Еден италијански град ќе ви плати 9.000 евра за да се преселите во него

Еден италијански град ќе ви плати 9.000 евра за да се преселите во него

Во истиот месец кога сицилијанскиот град продава куќи за едно евро, друг италијански град нуди 9.000 евра за да се пресели во него. Пред да ги спакувате...

Патувај | Нема коментари

Нова светска атракција: Кула од 550 метри со потпис на шеикот

Нова светска атракција: Кула од 550 метри со потпис на шеикот

Главниот град на супер високите облакодери, Дубаи, наскоро ќе добие нова мега населба која ќе биде дом на уште еден облакодер во тој град. Државната...

Патувај | Нема коментари

Најсекси хотелски соби во светот

Најсекси хотелски соби во светот

Ако замислувате завеси од тантела, свилени балдахини и перници, се лажете. Chandeliers, благородни king size кревети, кади во кои пиете Chianti додека ги одмарате...

Патувај | Нема коментари

Најдобар хотел во светот

Најдобар хотел во светот

Туристите одлучија: ова е рај на земјата ... Погледнете. Резортот во дождовните шуми на Костарика е прогласен за најдобар хотел за 2019. година, според...

Патувај | Нема коментари

5 дестинации за скијање кои се исплати да ги посетите оваа зима

5 дестинации за скијање кои се исплати да ги посетите оваа зима

Дестинации за зимување од соништата! Доколку размислувате каде да одите на зимување оваа година, европските дестинации за зимување се само на неколку...

Патувај | Нема коментари

Ова е најромантичниот хотел во светот: Прекрасниот поглед, џакузи во секој апартман и љубезниот персонал ја оправдуваат високата цена

Ова е најромантичниот хотел во светот: Прекрасниот поглед, џакузи во секој апартман и љубезниот персонал ја оправдуваат високата цена

Објавена е листата на најдобрите и најромантичните хотели во светот што ќе ве воодушеви. Прекрасниот амбиент, уредни и романтично декорирани соби,...

Патувај | Нема коментари

ФЕСТИВАЛСКА МАГИЈА ВО АМСТЕРДАМ: Еве зошто главниот град на Холандија во моментов е најпосетениот град на светот

ФЕСТИВАЛСКА МАГИЈА ВО АМСТЕРДАМ: Еве зошто главниот град на Холандија во моментов е најпосетениот град на светот

Амстердам има многу што да им понуди на туристите, а една од атракциите во изминатите седум години е необичниот фестивал. Главниот град на Холандија е...

Патувај | Нема коментари

Л.У.Д.И.Л.О. – хотел инспириран од „Игра на тронови“!

Л.У.Д.И.Л.О. – хотел инспириран од „Игра на тронови“!

Дали сакате да бидете барем на кратко Џон Сноу, Денерис, Ланистер, да бидете во друштвото на змејови? Погледнете го овој хотел во...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk