← НАЗАД НА БОЗА
Најсекси хотелски соби во светот

Најсекси хотелски соби во светот

Ако замислувате завеси од тантела, свилени балдахини и перници, се лажете. Chandeliers, благородни king size кревети, кади во кои пиете Chianti додека ги одмарате...

Патувај | Нема коментари

Најдобар хотел во светот

Најдобар хотел во светот

Туристите одлучија: ова е рај на земјата ... Погледнете. Резортот во дождовните шуми на Костарика е прогласен за најдобар хотел за 2019. година, според...

Патувај | Нема коментари

5 дестинации за скијање кои се исплати да ги посетите оваа зима

5 дестинации за скијање кои се исплати да ги посетите оваа зима

Дестинации за зимување од соништата! Доколку размислувате каде да одите на зимување оваа година, европските дестинации за зимување се само на неколку...

Патувај | Нема коментари

Ова е најромантичниот хотел во светот: Прекрасниот поглед, џакузи во секој апартман и љубезниот персонал ја оправдуваат високата цена

Ова е најромантичниот хотел во светот: Прекрасниот поглед, џакузи во секој апартман и љубезниот персонал ја оправдуваат високата цена

Објавена е листата на најдобрите и најромантичните хотели во светот што ќе ве воодушеви. Прекрасниот амбиент, уредни и романтично декорирани соби,...

Патувај | Нема коментари

ФЕСТИВАЛСКА МАГИЈА ВО АМСТЕРДАМ: Еве зошто главниот град на Холандија во моментов е најпосетениот град на светот

ФЕСТИВАЛСКА МАГИЈА ВО АМСТЕРДАМ: Еве зошто главниот град на Холандија во моментов е најпосетениот град на светот

Амстердам има многу што да им понуди на туристите, а една од атракциите во изминатите седум години е необичниот фестивал. Главниот град на Холандија е...

Патувај | Нема коментари

Л.У.Д.И.Л.О. – хотел инспириран од „Игра на тронови“!

Л.У.Д.И.Л.О. – хотел инспириран од „Игра на тронови“!

Дали сакате да бидете барем на кратко Џон Сноу, Денерис, Ланистер, да бидете во друштвото на змејови? Погледнете го овој хотел во...

Патувај | Нема коментари

Сите сакаат да се отселат таму: Во оваа земја, условите за работа се идеални

Сите сакаат да се отселат таму: Во оваа земја, условите за работа се идеални

Ако сакате да започнете нов живот во странство, Германија е најдобро место за продолжување на вашата кариера, според едно ново...

Патувај | Нема коментари

Вообичаени трикови за ограбување на туристи

Вообичаени трикови за ограбување на туристи

Еве како туристите можат да настрадаат во различни земји. Постојат неколку универзални правила кон кои туристите треба да се придржуваат со цел да се...

Патувај | Нема коментари

Прва земја во светот што бара од секој турист да положи заклетва: Кој ќе ја прекрши, плаќа парична казна од еден милион долари

Прва земја во светот што бара од секој турист да положи заклетва: Кој ќе ја прекрши, плаќа парична казна од еден милион долари

Зголемувањето на туризмот носи профит, но не носи ништо добро за животната средина. Една мала земја, односно 13-тата најмалата држава во светот, Palau,...

Патувај | Нема коментари

Најдобри дестинации за оваа година

Најдобри дестинации за оваа година

Ако планирате да патувате некаде оваа година, оваа информација ќе ви биде од голем интерес. Lonely Planet ја објави својата годишна листа на најдобрите...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk