← НАЗАД НА БОЗА
Одмор со свињи кои што живеат подобро од многумина од нас

Одмор со свињи кои што живеат подобро од многумина од нас

Колонијата на свињи на островот Биг Мејџор Кеј во Бахамскиот архипелаг одамна е туристичка и интернет атракција, но исто така и заштитен вид кој...

Патувај | Нема коментари

Есен на едно од најубавите и најмалку познатите италијански езера

Есен на едно од најубавите и најмалку познатите италијански езера

Италијанските езера се познати во светот како најромантични езера на планетата, но постои и едно што не е толку многу познато. Тоа е малото езеро...

Патувај | Нема коментари

Miami Beach и останатите рајски плажи на Флорида

Miami Beach и останатите рајски плажи на Флорида

Со снежно бели плажи, куќи во боја на бонбончиња и релаксирани забавни паркови, американскиот југ претставува вистински празник за очите. Поради...

Патувај | Нема коментари

СИГУРНО СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ ОВАА СЛИКА НА ИНСТАГРАМ, НО НЕ ЗНАЕВТЕ КАДЕ СЕ НАОЃА: Запознајте го Lago di Brajes

СИГУРНО СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ ОВАА СЛИКА НА ИНСТАГРАМ, НО НЕ ЗНАЕВТЕ КАДЕ СЕ НАОЃА: Запознајте го Lago di Brajes

Некои места нè вооодушевуваат на прв поглед, како ова прекрасно смарагдно езеро на италијанските Доломити. Планинскиот венец Доломити во источна...

Патувај | Нема коментари

La Montaña Mágica: хотел во Чиле како од приказна

La Montaña Mágica: хотел во Чиле како од приказна

Во центарот на шумата, во резерватот на УНЕСКО на биосферата Huilo Huilo во Чиле, се наоѓа еден единствен хотел, покриен со маховина и лозја - La Montaña Mágica или...

Патувај | Нема коментари

Будистичкиот храм Боробудур во Индонезија: Мистично место во средината на прашумата

Будистичкиот храм Боробудур во Индонезија: Мистично место во средината на прашумата

Најголемиот будистички споменик во светот кој привлекува верници од цела Југоисточна Азија. Во средината на островот Јава во Индонезија, на врвот...

Патувај | Нема коментари

Home sweet home: сега можете да изнајмите чоколадна куќа

Home sweet home: сега можете да изнајмите чоколадна куќа

Ако сте љубители на чоколадо и го сакате Париз, тогаш оваа вила ќе ги исполни вашите соништа. Имено, Жан-Лук Деклузо, производител на чоколадо кој е...

Патувај | Нема коментари

5 најубави мостови во светот

5 најубави мостови во светот

Tower Bridge, Лондон, Англија Еден од најпрепознатливите симболи на Лондон, Tower Bridge е ѕвезда на милион разгледници, маици, чанти и други сувенири и ниедна...

Патувај | Нема коментари

Шарм ел Шеик, рај на земјата и под вода

Шарм ел Шеик, рај на земјата и под вода

Египетското летувалиште Шарм ел Шеик не е познато само по своите прекрасни хотели, плажи и одличната услуга, но исто така и по бројните и разновидните...

Патувај | Нема коментари

Најдобрите метро станици на  светот

Најдобрите метро станици на светот

Сепак, постојат неколку метро станици на светот кои имаат јасен контраст со ова, истакнувајќи одлични примери за убава архитектура и ентериери кои...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk