← НАЗАД НА БОЗА
Ако сакате да се чувствувате како во некој филм, тогаш одете во Шкотска

Ако сакате да се чувствувате како во некој филм, тогаш одете во Шкотска

Туристичка организација во Шкотска објави водич од 36 страни за љубопитни туристи објаснувајќи каде се наоѓаат сите 60 локации низ целата земја...

Патувај | Нема коментари

Најпосетени земји на светот

Најпосетени земји на светот

Верувале или не, дури 30 проценти од меѓународните патувања се одвиваат само во пет земји: Шпанија, Кина, Италија, САД и Франција, а дури 20 земји заземаат...

Патувај | Нема коментари

Еве зошто Будимпешта е најдобра дестинација за викенд

Еве зошто Будимпешта е најдобра дестинација за викенд

Многумина од нас немаат време да одмораат неколку недели и да патуваат во далечни места. Затоа е одлично да се најде локација близу и каде што можете за...

Патувај | Нема коментари

Погледнете како изгледа најголемиот патнички брод во светот

Погледнете како изгледа најголемиот патнички брод во светот

Најголемиот светски брод, изградена досега, "Symphony of the Seas", кој е речиси со иста големина како и  Empire State Building . Бродот има  должина од 362 метри, ширина од 66...

Патувај | Нема коментари

Идеално патување за сите љубители на диви мачки

Идеално патување за сите љубители на диви мачки

Сибирските тигри се меѓу најзагрозените видови во светот и нивното природно живеалиште во пустината значително се намали во последниве...

Патувај | Нема коментари

Скриена плажа на љубовта во која се вљуби Интернетот

Скриена плажа на љубовта во која се вљуби Интернетот

Playa del Amor, егзотична "скриена плажа", која се наоѓа на еден од бујните и ненаселено место во Мариетските острови во Мексико, е нова фасцинација за...

Патувај | Нема коментари

Каде можете да го поминете вашиот одмор кон крајот на август и во текот на септември?

Каде можете да го поминете вашиот одмор кон крајот на август и во текот на септември?

Од познатите синџири на хотели во Анталија тука се Delphin Palace Resort Hotel 5 *, потоа Delphin Diva 5 * и Delphin Be Grand Resort 5 *. Со сопствена песочна плажа, означени со сино...

Патувај | Нема коментари

МАЛТА, КИПАР, ЕГИПЕТ И ТУРЦИЈА: Дали сте го знаеле ова пред да патувате?

МАЛТА, КИПАР, ЕГИПЕТ И ТУРЦИЈА: Дали сте го знаеле ова пред да патувате?

Дали знаевте дека Малта го добила своето име по медот? МАЛТА, КИПАР, ЕГИПЕТ И ТУРЦИЈА: Дали сте го знаеле ова пред да патувате? Дали знаевте дека Малта...

Патувај | Нема коментари

Доживејте го морскиот живот како никогаш досега во овој природен парк во Мексико!!!

Доживејте го морскиот живот како никогаш досега во овој природен парк во Мексико!!!

https://www.youtube.com/watch?v=z4yBbyDRAQc Заборавете го  пливањето со риби, сега можете да пешачите со нив! Ова уникатно искуство може да се најде во Канкун,...

Патувај | Нема коментари

Овие аеродроми се вистински атракции!

Овие аеродроми се вистински атракции!

Меѓународниот аеродром во Куала Лумпур е еден од најпрометните аеродроми, од неговото отворање во 1998 година, посетителите ги воодушевуваат  со...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk