← НАЗАД НА БОЗА
Најдобар доказ дека хотелите во Емиратите ги надминаа петте ѕвезди

Најдобар доказ дека хотелите во Емиратите ги надминаа петте ѕвезди

Хотелот Emirate Palace во Абу Даби е проценет на три милијарди евра и се смета за најскапата зграда од 2005 година, кога е отворена. Во ходниците, собите и...

Патувај | Нема коментари

Ново „чудо“ во Кина!

Ново „чудо“ во Кина!

Кинезите навистина имаат сè, вклучувајќи го и овој нов хотел, кој по многу нешта е невообичаен! Луксузен хотел, кој ќе биде отворен денес во Шангај им...

Патувај | Нема коментари

Во овие градови се служи најдоброто кафе: Еве, каде можете да го пробате најскапото на светот, а каде тоа се пие “од нога”

Во овие градови се служи најдоброто кафе: Еве, каде можете да го пробате најскапото на светот, а каде тоа се пие “од нога”

Кога ќе бидете во можност да ја искомбинирате љубовта кон кафето и патувањето, задолжително посетете ги некои од градовите кои се познати по овој темен...

Патувај | Нема коментари

Најдобри дестинации за зависниците од храна

Најдобри дестинации за зависниците од храна

Дали вие сакате одлична храна? И ние ја сакаме! Затоа, составивме листа од нашите омилени дестинации за останатите љубители на храна. Проверете ги...

Патувај | Нема коментари

Објавено е кога новиот Титаник ќе исплови од пристаништето

Објавено е кога новиот Титаник ќе исплови од пристаништето

Австралискиот бизнисмен и политичар Клајв Палмер, кој гради реплика на Титаник под истото име, објави дека бродот ќе биде подготвен за пловење во 2022...

Патувај | Нема коментари

ЅИРНЕТЕ ВО ВНАТРЕШНОСТА НА КЕОПСОВАТА ПИРАМИДА! Прошетајте низ ТАЈНИТЕ тунели и простории!

ЅИРНЕТЕ ВО ВНАТРЕШНОСТА НА КЕОПСОВАТА ПИРАМИДА! Прошетајте низ ТАЈНИТЕ тунели и простории!

Уживајте! Кеопсовата или Куфу пирамида е дефинитивно најголемата пирамида, единствената која е зачувана од седумте чуда на античкиот...

Патувај | Нема коментари

Најубавото патување со воз низ Америка

Најубавото патување со воз низ Америка

Ако сакате да го видите најдоброто од западниот брег, возете се со воз. Започнете од Сиетл, Вашингтон и завршете во Лос Анџелес, Калифорнија. Amtrak's Coast...

Патувај | Нема коментари

За љубителите на мистерии – Дали би се осмелиле да преспиете во еден од овие хотели?!

За љубителите на мистерии – Дали би се осмелиле да преспиете во еден од овие хотели?!

Некои од нас сакаат да одат на море или на планина за да уживаат и да се релаксираат. Други сепак се определуваат за авантура и мистерија. Ако сакате...

Патувај | Нема коментари

Летање со балон: Најубавите бои на есента во Кападокија

Летање со балон: Најубавите бои на есента во Кападокија

Кападокија, во општина Гореме, е една од најпознатите туристички дестинации во Турција, каде што се спојуваат убавината на природата и историјата,...

Патувај | Нема коментари

Alberobello – малото чудо на Италија

Alberobello – малото чудо на Италија

Alberobello е љубов на прв поглед. Тоа е патување во времето, придружено со магија, бегство и крај. Еден од најживописните замоци во јужна Италија, сместено...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk