← НАЗАД НА БОЗА
Колку навистина треба да трае годишниот одмор за да се одморите

Колку навистина треба да трае годишниот одмор за да се одморите

Кога планирате одмор, една од главните точки што треба да ја разгледате е колку долго ќе бидете на одмор. Дали одите на викенд, цела недела, или можеби на...

Патувај | Нема коментари

Венеција ќе биде уште поскапa

Венеција ќе биде уште поскапa

Со новиот данок од 10 евра се „погодени“ околу 15 милиони туристи кои секоја година ја посетуваат Венеција, но не се задржуваат подолго од еден ден. Тоа...

Патувај | Нема коментари

Остров кој наликува на Малдиви, a e многу поблиску

Остров кој наликува на Малдиви, a e многу поблиску

Неколку километри од главниот град на Катар Доха, постои вистинска оаза што ќе ве натера да се чувствувате како да сте на Малдивите - островот...

Патувај | Нема коментари

Добредојдовте во најдоброто такси во светот кое нуди возење што никогаш нема да го заборавите

Добредојдовте во најдоброто такси во светот кое нуди возење што никогаш нема да го заборавите

Рековме такси? Мислевме „бакси“! Зошто рековме дека ова такси е најдоброто во светот? Што има што другите такси возила го немаат? Па,...

Патувај | Нема коментари

Ако на оваа слика гледате пуканки, тогаш вашите очи ве лажат- станува збор за песок од една позната плажа

Ако на оваа слика гледате пуканки, тогаш вашите очи ве лажат- станува збор за песок од една позната плажа

Пуканки на плажа кои не се јадат можат да се видат во Фуертевентура. Ако одите во Кораљехо, можете да отидете до плажата што се чини дека е покриена со...

Патувај | Нема коментари

По ова езеро во Таџикистан многумина се обиделе да пловат, но толку е солено што е неподвижно

По ова езеро во Таџикистан многумина се обиделе да пловат, но толку е солено што е неподвижно

Ги менува боите во текот на денот од неколку тиркизни нијанси преку смарагдна до темно сина боја. Езерото Каракул е централно-азиска верзија на...

Патувај | Нема коментари

Хотели кои ќе ве инспирираат веднаш да го испланирате вашето следно патување

Хотели кои ќе ве инспирираат веднаш да го испланирате вашето следно патување

Совршени дестинации што сакаме да ги посетиме. Освен што Instagram ни служи како дневна модна инспирација и складирање на луксузни парчиња на нашите...

Патувај | Нема коментари

Вегетаријанците го избегнуваат овој хотел, а колбасите речиси како да излегуваат од чешмата!

Вегетаријанците го избегнуваат овој хотел, а колбасите речиси како да излегуваат од чешмата!

Интересна идеја е претворена во дело кое привлекува многу внимание. Во селото Ритербах, Германија, постои хотел "Bratwurst" посветен на љубителите на месо и...

Патувај | Нема коментари

Еден италијански град ќе ви плати 9.000 евра за да се преселите во него

Еден италијански град ќе ви плати 9.000 евра за да се преселите во него

Во истиот месец кога сицилијанскиот град продава куќи за едно евро, друг италијански град нуди 9.000 евра за да се пресели во него. Пред да ги спакувате...

Патувај | Нема коментари

Нова светска атракција: Кула од 550 метри со потпис на шеикот

Нова светска атракција: Кула од 550 метри со потпис на шеикот

Главниот град на супер високите облакодери, Дубаи, наскоро ќе добие нова мега населба која ќе биде дом на уште еден облакодер во тој град. Државната...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk