Категорија

ШоуБиз

Категорија

Американската ријалити star sвезда Ким Кардашијан Вест објави дека популарното шоу „Во чекор со Кардашијанс“ ќе биде сопрено по 14 години емитување. Тоа го објави на својот Твитер, наведувајќи дека последната 21 сезона на популарното реално шоу ќе се емитуваат од јануари 2021 година, пренесува Би-Би-Си. “Оваа одлука ја донесовме…

Дуа Липа сака да ги покаже нејзините светла. Тие не се нејзини, поточно, им припаѓаат на сопствениците на лондонскиот…