Bridal

Легендарните венчаници на познатите ѕвезди

Познатите „ѕвезди“ се оние кои ги поставуваат модните трендови, а тоа ги вклучува и невестинските фустани. Кога некоја позната „фацка“ прави свадба, сите со нетрпение очекуваа да го видат невестинскиот фустан, кој дефинитивно ќе стане хит таа сезона.

Последен пример за овој феномен е венчаницата на Кејт Мидлтон, која се чуваше во најголема тајност се до денот на венчавката.

Погледнете ги легендарните невестински фустани кои поставија тренд во индустријата за венчаници:

Елизабет Тејлор

Грејс Кели

Кејт Мидлтон

Принцезата Дајана

Џеки Кенеди

Ким Кардашијан

Гвен Стефани

Кејт Мос

Кери Бредшо (Сара Џесика Паркер)

Мараја Кери

Викторија Бекам

 

 

Напиши коментар