Prison brake

Новак Џоковиќ “Гангам стајл” во Дубаи

Новак Џоковиќ овие денови ужива во Дубаи. Најдобриот светски тенисер уште еднаш покажа колку добро танцува , овој пат на званичната вечера  која за играчите на престижниот ATP турнир ја организираа љубезните домаќини, каде ја остави во втор план убавата танчерка.

“Ја искористивме можноста да се опуштиме и да се забавуваме со добра музика и храна. Имаше од се по нешто…” прокоментирал Новак.

Напиши коментар