Prison brake

Погледнете земјотрес во вести во живо (Видео)

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди вчера Лос Анџелес, соопшти американскиот Геолошки завод.

Според соопштението на заводот епицентарот на земјотресот бил осум километри северозападно од градот Вествуд и се случил во 6.25 часот по локално време, на длабочина од околу осум километри.

Погледнете како на земјотресот реагирал водителскиот пар Меган Хендерсон и Крис Шоби, кои земјотресот ги затекнал во прогармот во живо.

https://www.youtube.com/watch?v=jJODQYNtw8k

Напиши коментар