← НАЗАД НА БОЗА
Знаете ли кои се намирниците кои ќе ве стоплат?!

Знаете ли кои се намирниците кои ќе ве стоплат?!

Зимскиот период е  време на чести настинки и грип, а како би го подобро подготвиле организмот за борба против разноврсните микроорганизми ве повикуваме...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто брокулата е кралица на здравјето?

Зошто брокулата е кралица на здравјето?

Со оглед на тоа дека брокулата содржи голема количина на витамин Ц, многу минерали и влакна, совршена е за зајакнување на имунитетот, го прочистува...

Здраво тело | Нема коментари

Туширање врело – ладно, за подобра циркулација, сон…

Туширање врело – ладно, за подобра циркулација, сон…

Оние кои уживаат да се тушираат а со тоа и го засилуваат лачењето на хормонот на среќата, и на самата помисла да експериментираат малку и со ладна вода...

Здраво тело | Нема коментари

Пет убедливо највалкани предмети

Пет убедливо највалкани предмети

Сите ние се трудиме да внимаваме на личната хигиена, на чистите раце... но, колку и да се трудиме постојано и секојдневно сме во допир со многу валкани...

Здраво тело | Нема коментари

Мажите се по загрижени поради пивското стомаче

Мажите се по загрижени поради пивското стомаче

Ако мислевте дека само жените се грижат за целулитот, брчките или салото околу стомакот, се лажете! И мажите имаат свои „главоболки“. Четворица од...

Здраво тело | Нема коментари

Храна за лека ноќ

Храна за лека ноќ

Нека не ве чуди ако некогаш легнете во кревет и никако не ве фаќа сон. Можеби сте изеле нешто што може да го наруши сонот и покрај големиот умор. Затоа...

Здраво тело | Нема коментари

Нападите на паника ви порачуваат: Време е да забавите!!!

Нападите на паника ви порачуваат: Време е да забавите!!!

Реагирајќи на стрес, телото се брани, па срцето работи забрзано, дланките се потат, а видот слабее. Иако нема реални опасности по здравјето, овие напади...

Здраво тело | Нема коментари

Најдобри закуски за убаво тело

Најдобри закуски за убаво тело

Силни раце, тенки нозе и заоблен задник, овие закуски ќе ви помогнат да го подобрите изгледот на вашето тело. Сушени смокви – првокласен избор на...

Здраво тело | Нема коментари

Спротиставете и се на дебелината

Спротиставете и се на дебелината

Стравувате дека од богатата празнична трпеза сте качиле повеќе килограми? Се плашите дека нема да можете да одолеете на сите видови слатки? Еве неколку...

Здраво тело | Нема коментари

Жвакањето мастика ја зголемува интелигенцијата

Жвакањето мастика ја зголемува интелигенцијата

Жвакањето мастика може да ја подобри интелигенцијата за 10 процентни поени, покажа најновото истражување на група научници од универзитетот "Sent Lorens" во...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk