← НАЗАД НА БОЗА
3 начини како да ослабете со помош на топла вода

3 начини како да ослабете со помош на топла вода

Веројатно многу од нас барем еднаш во животот биле на диета. Во тие моменти, најдоброто што можело да ви се случи би било да го забрзате метаболизмот и со...

Фитнес и Диети | Нема коментари

15 правила за 15 килограми помалку

15 правила за 15 килограми помалку

Заводливите и витки французинки чија филозофија е “уживај во животот” значи дека тие јадат со главите а не со стомакот, уживајќи во храна, вино и...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Четири чаеви што го топат целулитот

Четири чаеви што го топат целулитот

Целулитот ни создава навистина голема главоболка, можеби и затоа што никогаш не ја завршуваме битката против него. Овојпат ви откриваме четири чаеви...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ослабете за само 15 минути без никаква диета или вежбање

Ослабете за само 15 минути без никаква диета или вежбање

Сите сме сретнале барем неколку фотографии од типот пред и потоа на интернет. Оваа девојка објанси како се прави тоа за само 15 минути. Видете ја...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Исхраната и вежбите зависат од крвната група

Исхраната и вежбите зависат од крвната група

Одамна е познато дека метаболизмот и губењето на вишокот килограми може да се постигне доколку се почитуваат одредени правила поврзани со типот на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Тридневна компир диета со која ќе намалите од 3 до 5 килограми

Тридневна компир диета со која ќе намалите од 3 до 5 килограми

Оваа диета го има компирот како главна состојка, но исто така вклучува и нискомаслен јогурт, па доколку ги следите упатствата, можете да загубите од 3-5...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Вежби: како полесно да вежбате по дома

Вежби: како полесно да вежбате по дома

Најверојатно безброј пати ви се има случено да седите дома и да се досадувате, ви текнува дека може да направите по некоја вежба, меѓутоа незнаете од...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Течна диета – намалете 10-15 килограми

Течна диета – намалете 10-15 килограми

Течната диета е многу ефикасна за брзо слабеење. Максималнато време на траење на оваа диета е две недели и за тоа време можете да намалите 10 – 15 кг. Во...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Вежби со кои ќе имате совршено тенки нозе

Вежби со кои ќе имате совршено тенки нозе

Веројатно ќе се согласите дека балерините имаат совршено извајани тела, а за тоа, секако одговорни се вежбите кои ги практикуваат. Мери Хелен Бауверс...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Секси и затегнати нозе со само 5 минути вежбaње на ден (Видео)

Секси и затегнати нозе со само 5 минути вежбaње на ден (Видео)

Потребно е само 5 минути дневно и во најкраток можен рок ќе имате секси и затегнати нозе. Целата оваа фитнес рутина се прави така што треба да стоите на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk