← НАЗАД НА БОЗА
Вежби со кои ќе имате совршено тенки нозе

Вежби со кои ќе имате совршено тенки нозе

Веројатно ќе се согласите дека балерините имаат совршено извајани тела, а за тоа, секако одговорни се вежбите кои ги практикуваат. Мери Хелен Бауверс...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Секси и затегнати нозе со само 5 минути вежбaње на ден (Видео)

Секси и затегнати нозе со само 5 минути вежбaње на ден (Видео)

Потребно е само 5 минути дневно и во најкраток можен рок ќе имате секси и затегнати нозе. Целата оваа фитнес рутина се прави така што треба да стоите на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Магичен пијалок за слабеење од зелен чај и нане

Магичен пијалок за слабеење од зелен чај и нане

Популарниот американски Доктор Оз осмислил ефикасен пијалок за слабеење. Доктор Оз во кој верува цела Америка но и многу негови фанови ширум светот...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Припремете се за летото на време: За 30 минути дневно без целулит

Припремете се за летото на време: За 30 минути дневно без целулит

Целулитот често го нарекуваат „проклетство на жените“ затоа што навистина голем број од припадничките на понежниот и поуавиот пол имаат голем...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Само 3 минути дневно: Тренинг кој потполно ќе го обликува вашето тело!

Само 3 минути дневно: Тренинг кој потполно ќе го обликува вашето тело!

Станува збор за само две вежби, кои ќе ви помогнат за зајакнување на телото, а особено на задникот. За изведување е потребно само 3 минути дневно, а...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Монодиетата со јајца – гарантира 8 кг за 10 дена!

Монодиетата со јајца – гарантира 8 кг за 10 дена!

Диетата со јајца станува се поактуелна, благодарение на световно познатите ѕвезди кои успешно намалиле излишни килограми токму со оваа диета. За...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Диета со ориз

Диета со ориз

Нека не ве залажува името, лицата кои ќе се одлучат за оваа диета јадат повеќе од само ориз. Диетата со ориз датира од 1934 година, кога др. Валтер Кемпнер,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

„Штица“ – Вежба за целото тело!

„Штица“ – Вежба за целото тело!

Штица или plank е најдобрата вежба која треба да ја правите секој ден. Ова е вежба која ги активира сите мускули на телото и топи најмногу масти. Најважно...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Диета со долготраен ефект

Диета со долготраен ефект

Пролетта за многумина е период кога се почнува со диети, режим на исхрана, слабеење. Ние ви предлагаме диета која не само што ќе ви ги намали килограмите...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Бидете фит со помош на најдобрите сајтови за вежбање!

Бидете фит со помош на најдобрите сајтови за вежбање!

Постојат милион изговори да не вежбате: топло е, ладно е, во теретана има премногу пот и гужва… Немојте да не мразите, но ние ви кажуваме дека не постои ни...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk