← НАЗАД НА БОЗА
Хит во светот: Тридневна диета со јогурт

Хит во светот: Тридневна диета со јогурт

Диетата трае само три дена, што значи дека лесно ќе ја спроведете, а нејзината главна компонента е, се разбира, јогуртот. Доколку се исплашивте дека три...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Пилатес за балансирано тело и позитивен дух

Пилатес за балансирано тело и позитивен дух

Пилатес е движење за живот, за ведрина на духот и баланс на телото. Тесната врска меѓу здравото и балансирано тело и ведрината на духот можеби најдобро...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Правилен појадок за губење килограми

Правилен појадок за губење килограми

Денот по утрото се познава, затоа решението да намалите неколку килограми треба да започне токму со појадокот. Денот започнете го со храна која нема да...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Најдобрите вежби за зацврстување на бутовите и слабеење

Најдобрите вежби за зацврстување на бутовите и слабеење

Кога температурите ќе почнат да се зголемуваат, време е да започнеме понапорно да работиме на усовршување на фигурата. Бутовите се проблематична...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Од кои јадења не треба да се откажувате кога сте на диета

Од кои јадења не треба да се откажувате кога сте на диета

Понекогаш, поимот диета се поистоветува со откажување од сѐ и сешто. Тоа уште во старт е погрешно! Со ваквото однесување најчесто си наштетувате повеќе...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ефикасен диетален напиток од само 3 состојки

Ефикасен диетален напиток од само 3 состојки

Ако сакате да  постигнете или одржете идеална линија,  веројатно знаете дека треба да  одбегнувате калорична храна и дека е потребна секојдневна...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Најдобрите вежби за совршено тело

Најдобрите вежби за совршено тело

Сите знаеме колку е голема улогата на физичката активност за добриот физички изглед. Ни една диета, ни една козметичка процедура или пак хируршка, не...

Фитнес и Диети | Нема коментари

5 едноставни начини да го намалите обемот на колковите

5 едноставни начини да го намалите обемот на колковите

Многу жени мака мачат со симнувањето на масните наслаги од критичните точки – стомакот, задникот и колковите. Ако мислите дека едноставно не е можно...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Стопете ги килограмите

Стопете ги килограмите

Со овој едноставен за подготовка пијалок ќе намалите неколку килограми пред да тргнете да купувате костим за капење. Потребни ви се 2 јаболка, 2...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Само 8 минути вакви стомачни заменуваат 45 минути тренинг!

Само 8 минути вакви стомачни заменуваат 45 минути тренинг!

Овој тренинг не е лесен, но сигурно не е потежок од 45 минути вежбање. Она што е најважно, ако истраете, сигурно ќе имате стомачни мускули. Видеото трае...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk