Категорија

Керозин

Категорија

Следниот развој од Јужна Кореја ќе биде спортски седан од KIA со погон на задните тркала и таа треба да изгледа нешто како ова. Фразата “купе со четири врати” и стилската тема, сигурно ги води дизајнерите кон некои од најпривлечните форми на патот. Моторот е турбо верзија на 3.3-литарски V6…

Toyota Motor Sales, САД. Inc (TMS), денеска го откри напредниот plug-in хибриден концепт NS4, на меѓународниот саем на автомобили…

Развиен од страна на BMW Technik GmbH, BMW Z1 бил воведен во јули 1988 година и произведуван до јуни…

Volvo XC60 plug-in хибридниот концепт е електричен автомобил, односно економичен хибрид и моќен автомобил со високи перформанси во едно.…