← НАЗАД НА БОЗА
Одлична свадбена фотосесија на Сембилајн Париз

Одлична свадбена фотосесија на Сембилајн Париз

Уште една гламурозна колекција на венчаници и уште една одлична свадбена фотосесија на дизајнерската куќа Сембилајн Париз. Од Сембилајн Париз...

Мојата венчавка | Нема коментари

Пеперутките како дел од вашата свадбена декорација

Пеперутките како дел од вашата свадбена декорација

Пеперутките се најубавите инсекти кои постојат, но исто така се мит за вечна љубов и посветеност, особено кога станува збор за свадбите. Според...

Мојата венчавка | Нема коментари

Гламурозна колекција венчаници и накит од Џоана Џонсон

Гламурозна колекција венчаници и накит од Џоана Џонсон

Џоана Џонсон е дизајнер на венчаници, накит и други свадбени аксесоари која е позната по својот уникатен, елегантен но истовремено и шик дизајн. Таа ја...

Мојата венчавка | Нема коментари

Нежните украси како основен мотив во колекцијата венчаници Mon Cheri на Дејвид Тутера

Нежните украси како основен мотив во колекцијата венчаници Mon Cheri на Дејвид Тутера

Познатиот дизајнер на венчаници Дејвид Тутера ја претстави својата најнова пролетна колекција на венчаници, и овојпат наменета за оние кои сакаат да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Неповторлива колекција на Марчеса со многу свадбени креации

Неповторлива колекција на Марчеса со многу свадбени креации

Марчеса ја престави својата најнова колекција за сезоната есен/зима 2012-2013 година, која е инспирирана од портретот на познатиот француски сликар Вилијам...

Мојата венчавка | Нема коментари

Колекција венчаници Оскар за грациозни невести

Колекција венчаници Оскар за грациозни невести

Каролин Кастилијано, една од најпознатите дизајнерки на венчаници во Британија, ја претстави својата најнова пролетна колекција насловена како...

Мојата венчавка | Нема коментари

Неверојатно креативни венчаници и одлична фотосесија на брендот Ст. Пучи

Неверојатно креативни венчаници и одлична фотосесија на брендот Ст. Пучи

Дизајнерската куќа Ст.Пучи ја претстави својата најнова пролетна колекција на венчаници, и тоа во навистина интересна фотосесија. Во оваа колекција...

Мојата венчавка | Нема коментари

Беспрекорна елеганција во невестинските фустани на White One

Беспрекорна елеганција во невестинските фустани на White One

Е ова е колекција на венчаници која дефинитивно ќе ве остави без здив со својата елеганција и чистина. Станува збор за најновата пролетна колекција на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Гламурозна и драматична колекција венчаници од Пнина Торнаи

Гламурозна и драматична колекција венчаници од Пнина Торнаи

Дизајнерската куќа Пнина Торнаи ја претстави својата најнова пролетна колекција на венчаници, која модните критичари ја оценија како навистина...

Мојата венчавка | Нема коментари

Прекрасни ЈоланКрис венчаници во ретро стил

Прекрасни ЈоланКрис венчаници во ретро стил

Колекцијата на дизајнерската куќа ЈоланКрис е една од најдобрите колекции на венчаници кои досега сме ги сретнале. Станува збор за венчаници...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk