Категорија

Мојата кујна

Категорија

Ова е интересен предлог за сите оние кои сакаат самите да си подготват вкусна сангрија Потребни состојки: 2 шишиња ладно суво црвено вино 1 чаша ракија 1 чаша сок од портокал 1/4 чаша шеќер (ако имате ситен бел уште поубаво) 2 портокали, сечени на тенки кругови 2 лимона, сечени на…

Тирамису, италијански рецепт кој сега можете да го направите и во вашата кујна. Потребно е: 5 жолчки 60…