← НАЗАД НА БОЗА
Избор на хулахопки

Избор на хулахопки

Немојте да ги потценувате хулахопките, затоа што освен што ни ги топлат нозете тие се одличен моден додаток. Најпопуларни се црните хулахопки кои...

Мода | Нема коментари

Шалот како моден додаток

Шалот како моден додаток

Шалот како моден додаток најчесто потсетува на есен и зима, па според моменталниот календар, но и според временските прилики кои ги имаме вистински...

Мода | Нема коментари

Која жена ќе одолее на луксузот наречен “La Perla” ?

Која жена ќе одолее на луксузот наречен “La Perla” ?

Успехот на италијанската дизајнерска куќа се крие во разбирањето на врската меѓу внатрешните желби и чувства на една жена и нејзината...

Мода | Нема коментари

Шерил Кол новиот гуру во светот на модата?

Шерил Кол новиот гуру во светот на модата?

Шерил Кол некогашната сопруга на фудбалерот Ешли Кол, ја престави својата нова колекција на женски чевли. Многу од модните гуруа признаваат дека Шерил...

Мода | Нема коментари

Carmen Dell’Orefays – најстарата манекенка на сите времиња!

Carmen Dell’Orefays – најстарата манекенка на сите времиња!

Carmen беше модел кој успешно чекореше по модната писта и имаше фото - сесии до 80-та година од својот живот. Таа беше најстара манекенка која беше...

Мода | Нема коментари

Волшебниот накит од кутијата на “Пандора”

Волшебниот накит од кутијата на “Пандора”

Секој ценител на накит се стреми да носи уникатни производи, какви што немаат другите. Најдобриот начин за тоа е кога сами го создаваме дизајнот на...

Мода | Нема коментари

Маноло Бланик – култните чевли на “Сексот и градот”

Маноло Бланик – култните чевли на “Сексот и градот”

Новата колекција за сезонава е интересна, неверојатно разнообразна и впечатлива. Представените модели се соодветни за официјални поводи, меѓутоа и за...

Мода | Нема коментари

Чантите на Кејт Мос и “Longchamp”

Чантите на Кејт Мос и “Longchamp”

Супер моделот Кејт Мос продолжува со нејзината успешна соработка со “Longchamp”. Прекрасната британка создаде нова колекција чанти за сезона есен-зима...

Мода | Нема коментари

Како изгледаат стапалата на презафатените модели?!

Како изгледаат стапалата на презафатените модели?!

Моделите заработуваат прилично многу шетајќи по модните писти носејќи ги моделите на познатите дизајнери, но колку тоа вистински ги чини? Дваесет...

Мода | Нема коментари

Доаѓа зимата… изберете го вистинскиот капут

Доаѓа зимата… изберете го вистинскиот капут

Не е тајна дека секоја сезона, дизајнерите имаат примери од трендови околу кои ги градат своите нови колекции. Оваа сезона модата е разнолика, па кога се...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk