← НАЗАД НА БОЗА
Есенската насмевка на Blanko

Есенската насмевка на Blanko

Последната колекција на Blanco "Autumn Smile” асоцира на тоа колку убава и насмеана може да биде ладната есен. Фотограф на рекламната кампања е Дејвид Дунан...

Мода | Нема коментари

Модата од 70-тите години

Модата од 70-тите години

Модата од 70-дини повторно во мода од оваа есен. Фустаните кои можеме да ги најдеме во гардероберите од нашите мајки, повторно се достапни во...

Мода | Нема коментари

Викторија Сикрет во ново провокативно издание

Викторија Сикрет во ново провокативно издание

Новата провокативна колекција на Викторија Сикрет на која ниту една жена не може да и одолее, од сега е достапна и за вас. Провокативните парчиња облека...

Мода | Нема коментари

Колекција за есен зима! Извонредно дело на Burberry

Колекција за есен зима! Извонредно дело на Burberry

Ова е колекција која ќе ве стопли во ладните денови, а и ќе ве направи забележани. Едноставни, но сепак посебни се моделите на Burberry. Долгите палта се...

Мода | Нема коментари

Карл Лагерфилд со нова линија за пролет – лето 2012

Карл Лагерфилд со нова линија за пролет – лето 2012

Погледнете ја извонредната колекција за пролет – лето, делото на Карл Лагерфилд. Нежно, бело, едноставно и совршено. Светлите тонови се ин за следната...

Мода | Нема коментари

Необични фустани од тоалетна хартија

Необични фустани од тоалетна хартија

Канадски дизајнер направи извонредни невестински фустани од тоалет хартија Без оглед на необичниот материјал сигурно ќе посакате да ги облечете овие...

Мода | Нема коментари

Внимание!!! Опасните замки на модата!

Внимание!!! Опасните замки на модата!

Сè е дозволено, од макси до мини, од кантри до латекс стил. Модните тенденции се менуваат како женските квартети по MTV. Врз основа на кого и што треба да се...

Мода | Нема коментари

Удобни и модерни есенски трендови

Удобни и модерни есенски трендови

Есента оваа година малку закасни, и ни дозволи уште некој ден да уживаме во летната гардероба. Сепак, за викенд очекувајте вистинската есенска...

Мода | Нема коментари

Стилот на Викторија Бекам – фешн икона

Стилот на Викторија Бекам – фешн икона

“Секогаш се раководам од идеата дека ако деколтето е големо, тогаш нозете мораме да ги покриеме. А ако сакате да ги истакнете нозете подобро е да...

Мода | Нема коментари

Чевли кои морате да ги имате оваа сезона

Чевли кои морате да ги имате оваа сезона

Доколку ги следите трендовите, веруваме дека веќе сте забележале дека продавниците се преплавени со овие чевли. На вашиот изглед овие чевли совршено ќе...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk