← НАЗАД НА БОЗА
Prada I Ray – Ban колекции на очила за есен – зима 2011 – 2012

Prada I Ray – Ban колекции на очила за есен – зима 2011 – 2012

До сега ви ги претставуваме најмодерните парчиња облека за оваа есен и претстојната зима. Овој пат ќе ви ги покажеме очилата за сонце кои се наменети...

Мода | Нема коментари

Чевли без маана

Чевли без маана

Неоспорниот крал на високите потпетици, чиј чевли се гледани на  црвените теписи низ целиот свет, годинава слави 20 години од своето постоење. Тоа што...

Мода | Нема коментари

Во тесни фустанчиња изгледате ЕФТИНО

Во тесни фустанчиња изгледате ЕФТИНО

Сè што е во тренд не се поклопува и со вкусот на мажите. За оние, на кои им е важно дали им се допаѓаат на мажите треба да го прочитаат ова. Според мажите,...

Мода | Нема коментари

Тренди блузи  за оваа есен – зима

Тренди блузи за оваа есен – зима

Како модната сезона е во подем , полека но сигурно, модните актуелности се враќаат кон основата. Така многумина  од  модните дизајнери се решиле да ги...

Мода | Нема коментари

Louis Vuitton Show за пролет – лето 2012! Скапичко ама убавко:)

Louis Vuitton Show за пролет – лето 2012! Скапичко ама убавко:)

Нема некој кој не би сакал да присуствува на шоуто на Loius Vuitton. Прекрасната сценографија за момент ќе ве однесе во друга димензија, преубавите модели ќе...

Мода | Нема коментари

Шарени чанти за оваа есен

Шарени чанти за оваа есен

Иако есента не е шаренолика и весела, модните трендови оваа сезона имаат намера да ја обојат, оваа есен е во знакот на боите и не можете да погрешите за...

Мода | Нема коментари

Покажете ја женственоста со длабоко деколте

Покажете ја женственоста со длабоко деколте

Модните креатори оваа есен - зима ја замислија со длабоко деколте во облик на буквата V, кое завршува некаде кај папокот. Елегантна, женствена и секси....

Мода | Нема коментари

Кристи Тарлингтон во акција:) Накитот на Роберто Коин нејзина “следна дестинација”

Кристи Тарлингтон во акција:) Накитот на Роберто Коин нејзина “следна дестинација”

Одлично враќање на супер моделот Кристи Тарлингтон. Таа деновиве ја заврши третата по ред фото - сесија за италијанскиот бренд за накит Роберто...

Мода | Нема коментари

Најмодерни фризури за есен-зима 2011/2012

Најмодерни фризури за есен-зима 2011/2012

Повеќето трендовски фризури за есен/зима се за оние со долги коси. Ако она што го нудат светските стилисти и фризери не е по ваш вкус тогаш неуредната...

Мода | Нема коментари

Избор на хулахопки

Избор на хулахопки

Немојте да ги потценувате хулахопките, затоа што освен што ни ги топлат нозете тие се одличен моден додаток. Најпопуларни се црните хулахопки кои...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk