← НАЗАД НА БОЗА
Топ 10 колекции за сезонава според  style.com

Топ 10 колекции за сезонава според style.com

Новата модна сезона веќе започна. Што е она што ве тера да го обновите својот гардеробер, да си го смените имиџот, или целосно да се трансформирате? И по...

Мода | Нема коментари

Избор на најдоброто од колекциите PRE – FALL 2011

Избор на најдоброто од колекциите PRE – FALL 2011

За да добиете комплетна представа за сезонскиве модни тенденции, треба да се запознаете и со колекциите Pre-Fall  на различните марки. Во овие колекции исто...

Мода | Нема коментари

Најнеобичните модни ревии кои некогаш се одржале

Најнеобичните модни ревии кои некогаш се одржале

Километарски писти Ревијата во воз на подземна железничка стана составен дел од Берлинската модна недела, желни да претстават нешто ново и возбудливо...

Мода | Нема коментари

Хајди Клум дизајнира накит со ниска цена

Хајди Клум дизајнира накит со ниска цена

Колекцијата се состои од 35 различни парчиња на накит, а цените од едно парче накит се од 20 до 140 евра. Оваа атрактивна колекција е од големи парчиња и...

Мода | Нема коментари

Стил и слобода со Bershka!

Стил и слобода со Bershka!

Последниот каталог на Bershka ни презентира извонредни модели носејќи во себе чувство на женственост и елеганција. Шпанската модна куќа, миленичка на...

Мода | Нема коментари

Педикир од вистинска змиска кожа

Педикир од вистинска змиска кожа

Познатата стилистка, Тери Силачи од Калифорнија, е креаторот на најновииот воедно и најскапиот педикир. Станува збор за егзотична декорација, од...

Мода | Нема коментари

Преку фотографии: Дру Баримор во “Уметноста на модата”

Преку фотографии: Дру Баримор во “Уметноста на модата”

Впечатлива фотосесија на американското популарно списание “Neiman Marcus” каде актерката преку фотографии ги презентира топ тенденциите на повеќето врвни...

Мода | Нема коментари

Нова колекција на Диор за пролет 2012

Нова колекција на Диор за пролет 2012

Претставена е новата колекција на Диор за пролет 2012. Парчињата облека од колекцијата за престојната пролетна линија се едноставни и направени од...

Мода | Нема коментари

Пет аксесоари кои се неопходни за да бидете ин оваа есен

Пет аксесоари кои се неопходни за да бидете ин оваа есен

Доколку се одлучите за овие пет аксесоари тогаш дефинитивно ќе бидете ин оваа есен. Она што треба да го направите е да набавите: Тробојна алка Оваа...

Мода | Нема коментари

Кои чевли за венчавка се сега во тренд?

Кои чевли за венчавка се сега во тренд?

Чевлите за венчавка пред се мораат да бидат удобни, за да можете без никаков проблем да издржите цел ден. Бојата и обликот на чевлите треба да биде во...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk