← НАЗАД НА БОЗА
Стилот на Кејт Мидлтон пред и потоа

Стилот на Кејт Мидлтон пред и потоа

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, пар со стил Избраничката на британскиот престолонаследник  е објект на разни коментари како по однос на...

Мода | Нема коментари

Како треба да изгледа тренди торбата за оваа есен според Бекам?

Како треба да изгледа тренди торбата за оваа есен според Бекам?

Во новата колекција на торби на Викториа Бекам, дава различни димензии. Торбите се направени од високо квалитетен материјал и модерни бои што за секоја...

Мода | Нема коментари

Со мала промена  подобрете си го расположението

Со мала промена подобрете си го расположението

Уживањето во сонцето и морето остава траг на вашата коса. Време е да го вратите сјајот. Ви донесуваме неколку фризури што фризерите ги подготвија за оваа...

Мода | Нема коментари

Какви се тенденциите за чанти есен / зима 2011 – 12 ?

Какви се тенденциите за чанти есен / зима 2011 – 12 ?

Чантата е најдобрата пријателка на жената после дијамантите. Оваа сезона чантите се изклучително забавни, и со разнообразни форми, големини, материјали...

Мода | Нема коментари

Викториа Сикрет во топлес издание

Викториа Сикрет во топлес издание

Викториа Сикрет ја претстави својата нова колекција на долна облека, но овој пат акцент се стави на гаќичките. Моделот Џесика Харт ја имаше задачата да...

Мода | Нема коментари

Новата колекција на Gucci за есен/зима 2011

Новата колекција на Gucci за есен/зима 2011

Gucci е познат во светот по високата мода и гламур од далечната 1921 година. Колекцијата за есен/зима е исполнета со интересна и креативна облека која може да...

Мода | Нема коментари

Осум правила за да бидете IN

Осум правила за да бидете IN

Остри агли – геометриска инспирација Оваа есен дизајнерските куќи како Баленсијага, Антонио Берарди, Емилио Пучи, Селин, Родарте, Шанел и Ив Сен...

Мода | Нема коментари

Пилешки батак како моден додаток:)

Пилешки батак како моден додаток:)

 Познатата раперка Ники Минаж, која никако не се откажува од Барби изгледот, повторно ја забавува јавноста со своите необични комбинации. За радискиот...

Мода | Нема коментари

Дознајте кои се најмодерни фризури за есен и зима

Дознајте кои се најмодерни фризури за есен и зима

  Патец на средина Трендовите со стиловите за фризури за оваа сезона не потсетуваат на сестран и шармантен патец. Кога ќе го ставиме на средина...

Мода | Нема коментари

Секси како и секогаш! Ирина Шајк ја промовира колекцијата на XTI

Секси како и секогаш! Ирина Шајк ја промовира колекцијата на XTI

Сексипилната манекенка покажа што знае со новата фото сесија за модниот бренд XTI. Кога ќе ги погледнете фотографиите ќе ви стане јасно зошто најдобриот...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk