← НАЗАД НА БОЗА
Секси Изабел Фонтана ја претставува колекцијата на Манго за оваа есен

Секси Изабел Фонтана ја претставува колекцијата на Манго за оваа есен

Колекцијата за есен-зима на шпанскиот моден бренд Манго е готова. И овој пат заштитно лице е преубавата Изабел Фонтана. Манго за оваа есен-зима...

Мода | Нема коментари

Новата колекција на Prada

Новата колекција на Prada

Prada 2012 Resort колекцијата не враќа назад на старите трендови и мода која можеби веќе сте ја заборавиле. Италијанскиот дизајнер Миучи Прада избра светли...

Мода | Нема коментари

Сини аксесоари оваа есен!

Сини аксесоари оваа есен!

Сината боја доминираше ова лето, но трендот на сината боја ќе продолжи и во есен. Големите светски дизајнери кои веќе ја покажаа новата колекција на...

Мода | Нема коментари

Од есен секси како Мерлин Монро

Од есен секси како Мерлин Монро

Модната компанија Guess за оваа есен ја спреми колекцијата за млади, која е инспирирана од секси изгледот на Мерлин Монро во 50-те. “Новата” Мерлин...

Мода | Нема коментари

Стајлингот на ѕвездите на MTV Video Music Awards! Црно vs шарено:)

Стајлингот на ѕвездите на MTV Video Music Awards! Црно vs шарено:)

На доделувањето на наградите на MTV видовме огромен број на познати личности кои со месеци се подготвувале за големиот ден. Некои од нив изгледаа...

Мода | Нема коментари

Емпорио Армани: 30 години на врвот на светот:)!

Емпорио Армани: 30 години на врвот на светот:)!

Овој бренд, Армани, годинава ќе го прослви својот јубилеј од 30 години и по тој повод не потсетуваат со кои сè познати личности соработуваа, кога...

Мода | Нема коментари

Шанел торби за есен

Шанел торби за есен

Покрај се, овие торби ја задржаа легендарната софистицираност за која модната куќа Шанел е позната. Луѓето кои ги следат модните трендови, сигурно...

Мода | Нема коментари

Масивен и импресивен накит Ланвин

Масивен и импресивен накит Ланвин

Кога сакате да го задржите вашиот костим како едноставен, најдобра идеја е да користите атрактивен накит. Ланвин накит особено есен/зима колекција...

Мода | Нема коментари

Здолниште за сечиј вкус

Здолниште за сечиј вкус

Здолништето е еден од најомилените парчиња облека на секоја жена. После фустаните, тие заземаат второ место. Во здолниште жената изгледа културно и...

Мода | Нема коментари

Совети за стил

Совети за стил

Никој не е роден совршен, дури ни ѕвездите кои се шетаат по црвениот тепих. Доколку и вие сакате да исгледате волшебно како нив прочитајте ги советите...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk