← НАЗАД НА БОЗА
Стајлингот на ѕвездите на MTV Video Music Awards! Црно vs шарено:)

Стајлингот на ѕвездите на MTV Video Music Awards! Црно vs шарено:)

На доделувањето на наградите на MTV видовме огромен број на познати личности кои со месеци се подготвувале за големиот ден. Некои од нив изгледаа...

Мода | Нема коментари

Емпорио Армани: 30 години на врвот на светот:)!

Емпорио Армани: 30 години на врвот на светот:)!

Овој бренд, Армани, годинава ќе го прослви својот јубилеј од 30 години и по тој повод не потсетуваат со кои сè познати личности соработуваа, кога...

Мода | Нема коментари

Шанел торби за есен

Шанел торби за есен

Покрај се, овие торби ја задржаа легендарната софистицираност за која модната куќа Шанел е позната. Луѓето кои ги следат модните трендови, сигурно...

Мода | Нема коментари

Масивен и импресивен накит Ланвин

Масивен и импресивен накит Ланвин

Кога сакате да го задржите вашиот костим како едноставен, најдобра идеја е да користите атрактивен накит. Ланвин накит особено есен/зима колекција...

Мода | Нема коментари

Здолниште за сечиј вкус

Здолниште за сечиј вкус

Здолништето е еден од најомилените парчиња облека на секоја жена. После фустаните, тие заземаат второ место. Во здолниште жената изгледа културно и...

Мода | Нема коментари

Совети за стил

Совети за стил

Никој не е роден совршен, дури ни ѕвездите кои се шетаат по црвениот тепих. Доколку и вие сакате да исгледате волшебно како нив прочитајте ги советите...

Мода | Нема коментари

Мејсон Мичел со нови модни додатоци за есен – зима 2011/2012

Мејсон Мичел со нови модни додатоци за есен – зима 2011/2012

Мејсоновата колекција на аксесоари за есен зима 2011 преставува спој на романтика и фаназија. Но кога е во прашање Мејсон Мичел, ваквиот пристап не може да...

Мода | Нема коментари

Заблескајте во жолто

Заблескајте во жолто

Ова лето свежите бои се вистински моден хит, но се чини дека жолтата боја завладеа на црвениот тепих, а и голем дел од дизајнерите ја вклучија во своите...

Мода | Нема коментари

Манго lookbook

Манго lookbook

Сите модни куќи веќе започнуваат да ги претставуваат моделите за есен / зима 2011 /2012. Па, така сега на ред дојде и Манго, кој во колекцијата за есен/ зима...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk