← НАЗАД НА БОЗА
Спремни за коктел забава?

Спремни за коктел забава?

1.Облечете фустан кој е елегантен. Должината на коктел фустанот обично ги покрива колената, но може и да се долги до глуждот. 2.Носете елегантни чевли,...

Мода | Нема коментари

Тренди капи за есен 2011

Тренди капи за есен 2011

Капите се насекаде оваа сезона. Без разлика дали сте маж или жена тренд е шеширот за сезона 2011/2012. Како се наближува студената сезона вие мислите дека...

Мода | Нема коментари

Гаќите се out оваа сезона

Гаќите се out оваа сезона

На модната недела во Лондон, поточно на ревијата на The Mark Fast, беше прикажан новиот тренд кој ретко кој ќе го практикува. Манекенките продефилираа со...

Мода | Нема коментари

Кмарт мода за есен 2011

Кмарт мода за есен 2011

Клучни  трендовски парчиња на колекција Кмарт се веќе во продавниците. Оваа колекција вклучува неверојатна колекција на чизми во комбинација со разни...

Мода | Нема коментари

Класичен луксуз од Givenchy

Класичен луксуз од Givenchy

Зависноста на жените за високи потпетици и торби, редовно ја охрабрува модната куќа Givenchy. Право ремек дело за победа на прв поглед, а ниедна жена да не...

Мода | Нема коментари

Заведете со асиметрични фустани оваа есен!

Заведете со асиметрични фустани оваа есен!

Сите познати дизајнери, оваа сезона се посветени на креирање фустани на едно рамо. Оваа есен и зима играјте на картата – дискретен сексапил со голо...

Мода | Нема коментари

Модна принцеза

Модна принцеза

Секоја жена барем еднаш во животот посакува да се чуствува како принцеза и да има свој принц.За да го постигнете тоа во краток временски период,...

Мода | Нема коментари

Бојата на зеленчукот ин оваа есен

Бојата на зеленчукот ин оваа есен

Како што можевме да видиме и од модните писти, во есенската мода доминира бојата на сенфот. Комбинирајте ја со неутрални тонови како што се морнарско...

Мода | Нема коментари

Дизел во есен – сива верзија

Дизел во есен – сива верзија

Дизел ја претстави есен – зимската колекција за 2011 година, која се нарекува The Brave Natives On Tour. Целата колкеција е откачена, секси, делумно спортска, но сепак...

Мода | Нема коментари

River Island гламур за есен/зима 2011-2012

River Island гламур за есен/зима 2011-2012

River Island е достапен и омилен бренд на многу дами од целиот свет. Нивната Божиќна колекција за есен и зима 2011 прилично е гламурозна и нуди убава облека,...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk