← НАЗАД НА БОЗА
Накитот од титаниум се повеќе во тренд

Накитот од титаниум се повеќе во тренд

Неколку италијански златари изјавија дека во своите креации се повеќе користат титаниум, кој во земјината кора е многу обилен. Тие наведуваат дека овој...

Мода | Нема коментари

Бидете секси и софистицирани со новите торби и чевли на Guess

Бидете секси и софистицирани со новите торби и чевли на Guess

Новата колекција е идеална за секси и софистицирана девојка, GUESS девојка е икона на современиот стил дива од педесеттите години. Торбите и чевлите јасно...

Мода | Нема коментари

Хит се чевлите на моден подиум сезонава

Хит се чевлите на моден подиум сезонава

Какви се тенденциите за чевли оваа сезона?  Змиска кожа, лак, превртена кожа, платформи, танки и дебели подпетици, со врвци и ременчиња, крзно, чрно бели,...

Мода | Нема коментари

Нова колекција на накит од Манго за оваа есен

Нова колекција на накит од Манго за оваа есен

Новата колекција за накит на Манго за есен/зима 2011 наскоро ќе се најде во продавниците. Ако сакате накит, во новата колекција сигурно ќе ви се допадне...

Мода | Еден коментар

Стилот на Кејт Мидлтон пред и потоа

Стилот на Кејт Мидлтон пред и потоа

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, пар со стил Избраничката на британскиот престолонаследник  е објект на разни коментари како по однос на...

Мода | Нема коментари

Како треба да изгледа тренди торбата за оваа есен според Бекам?

Како треба да изгледа тренди торбата за оваа есен според Бекам?

Во новата колекција на торби на Викториа Бекам, дава различни димензии. Торбите се направени од високо квалитетен материјал и модерни бои што за секоја...

Мода | Нема коментари

Со мала промена  подобрете си го расположението

Со мала промена подобрете си го расположението

Уживањето во сонцето и морето остава траг на вашата коса. Време е да го вратите сјајот. Ви донесуваме неколку фризури што фризерите ги подготвија за оваа...

Мода | Нема коментари

Какви се тенденциите за чанти есен / зима 2011 – 12 ?

Какви се тенденциите за чанти есен / зима 2011 – 12 ?

Чантата е најдобрата пријателка на жената после дијамантите. Оваа сезона чантите се изклучително забавни, и со разнообразни форми, големини, материјали...

Мода | Нема коментари

Викториа Сикрет во топлес издание

Викториа Сикрет во топлес издание

Викториа Сикрет ја претстави својата нова колекција на долна облека, но овој пат акцент се стави на гаќичките. Моделот Џесика Харт ја имаше задачата да...

Мода | Нема коментари

Новата колекција на Gucci за есен/зима 2011

Новата колекција на Gucci за есен/зима 2011

Gucci е познат во светот по високата мода и гламур од далечната 1921 година. Колекцијата за есен/зима е исполнета со интересна и креативна облека која може да...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk