← НАЗАД НА БОЗА
Жолти детали за топлина во домот

Жолти детали за топлина во домот

Да ја разбиете монотонијата и сивилото во вашиот дом, украсете го станот со жолти детаљи. Најлесен начин да го поправите расположението и да направите...

Мојот дом | Нема коментари

Моќта на огледалото

Моќта на огледалото

Неверојатни се ефектите кои ги создаваат огледалата во вашиот дом со својата присутност во просторот. Малиот простор многу едноставно може да се...

Мојот дом | Нема коментари

Розеви идеи за уредување на детска соба

Розеви идеи за уредување на детска соба

Розевата боја е безвремена,  кога станува збор за женски детски соби, а за многумина од нас таа претставува симбол за нежност и младост. Оваа боја...

Мојот дом | Нема коментари

Моќта на деталите

Моќта на деталите

Како што знаеме во последно време трендот во индустријата на уредување на домот оди кон осветлување на просторот. Ако претходно трендот се бореше со...

Мојот дом | Нема коментари

Jason Wu со детали за вашата бања! Миленикот на Мишел Обама:)

Jason Wu со детали за вашата бања! Миленикот на Мишел Обама:)

Креативниот американски уметник е роден во Тајван, и е еден од омилените модни дизајнери на правата дама на САД, Michelle Obama. Мат црната колекција на...

Мојот дом | Нема коментари

Чајниците како дел од декорацијата во домот

Чајниците како дел од декорацијата во домот

Ова е инетерсен предлог за сите љубители на чајот и чајниците. Освен тоа што од чајникот и шољите за чај може да се напиете вкусен чај, нив исто така може...

Мојот дом | Нема коментари

Интересни полици за книги кои ќе го разубават вашиот дом

Интересни полици за книги кои ќе го разубават вашиот дом

Вчера предложивме неколку решенија како да го средите хаосот од книги во вашиот дом. Сето тоа би било залудно доколку не поседувате полици за книги....

Мојот дом | Нема коментари

Средување на хаосот од книги во домот

Средување на хаосот од книги во домот

Имате многу книги во својот дом и сигурно ви се случило да се најдете во ситуација да барате одредена книга, а да не можете да ја најдете. Не сте сигурни...

Мојот дом | Нема коментари

Интересни предлози како да изгледа вашата градина

Интересни предлози како да изгледа вашата градина

Градината е местото каде најчесто се одмараме. Таму го пиеме утринското кафе, имаме пријатни семејни ручеци, интимни вечери под свеќи... Во зависност од...

Мојот дом | Нема коментари

Еве зошто треба да имате цвеќиња во домот

Еве зошто треба да имате цвеќиња во домот

Загадувањето на воздухот во просториите во кои живееме и работиме може да биде опасно за здравјето на човекот. Присуството на одредени билки го...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk