← НАЗАД НА БОЗА
11 Причини зашто да постелите теписи низ домот

11 Причини зашто да постелите теписи низ домот

Денес теписите се многу популарни. Тепихот е најпрактична, сестрана и модерна опција за прекривање на подот. На ова ќе додадеме дека теписите ја прават...

Мојот дом | Нема коментари

Мало, но сепак пространо

Мало, но сепак пространо

Декорирањето и уредувањето на малите станови или гарсоњери честопати знае да биде вистински кошмар,а резултатот да биде чувство на нелагодност или...

Мојот дом | Нема коментари

Африкански стил во вашиот дом 2 дел

Африкански стил во вашиот дом 2 дел

Едноставен и удобен, африкански стил на спална соба Мебелот се одржува едноставен, тој е цврст и најчесто од темно дрво. Изберете махагони или тиково...

Мојот дом | Нема коментари

Африкански стил во домот – 1 дел

Африкански стил во домот – 1 дел

Бескрајни пејзажи до каде погледот продира, широки прашливи пустини, длабоки влажни џунгли и можеби најпрекрасните зајдисонца во светот. Африканската...

Мојот дом | Нема коментари

Гламур во домот

Гламур во домот

Не мора да имате антиквитети или да потрошите огромна сума пари на тешки завеси и персиски килими за домот да ви изгледа раскошно и луксузно. Со малку...

Мојот дом | Нема коментари

Планирање на дневна соба

Планирање на дневна соба

Од заедничкиот простор на домот направете омилен дел на сите членови од семејството и поминете пријатни моменти со вашите гости Отворена дневна соба...

Мојот дом | Нема коментари

Совети за избор на вистинската боја за ѕидовите

Совети за избор на вистинската боја за ѕидовите

Без разлика дали станува збор за ентериери или некој производ, бојата е причина за преку 50 проценти од нашата реакција за одреден предмет или простор....

Мојот дом | Нема коментари

Полици – најкорисен украс во домот

Полици – најкорисен украс во домот

Полиците претставуваат најсеопфатен и најефективен начин за чување на различни предмети, без разлика дали полиците се самостоечки или се дел од парче...

Мојот дом | Нема коментари

Декоративни ѕидни панели

Декоративни ѕидни панели

Ѕидните панели се одличен начин да се подобри изгледот ентериерот, но и да се скријат некои негови недостатоци, како нерамните ѕидови. Со нив може и да се...

Мојот дом | Нема коментари

Кауч за удобност на дневната соба

Кауч за удобност на дневната соба

Внимателно одбраниот мебел за седење е клучот за создавање дневна соба во која ќе се чувствуваме удобно и опуштено. Начинот на кој парчето мебел е...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk