← НАЗАД НА БОЗА
OБОЖАВАТЕЛИТЕ ВО ТРАНС! Miley Cyrus бремена?!

OБОЖАВАТЕЛИТЕ ВО ТРАНС! Miley Cyrus бремена?!

Нејзиното момче и таа сакаат бебе? Поп пејачката Мајли Сајрус е во долгогодишна врска со актерот Лиам Хемсворт, а она што еднаш дури ги доведе до...

Новости | Нема коментари

Брзо се верија и уште побрзо раскинаа!

Брзо се верија и уште побрзо раскинаа!

По само пет месеци романса, пејачката и комичарот се разделија. Пејачката Ариана Гранде (25) и комичарот Пит Дејвидсон (24) "издржаа" пет месеци, пред да...

Новости | Нема коментари

Новата девојка – „плукната“ на претходната!

Новата девојка – „плукната“ на претходната!

Тој очигледно сака одреден тип на девојки! Американскиот актер Chening Taytum е во врска со британската пејачка Jessie J, објави „Дејли мејл“. Тејтум (38) и...

Новости | Нема коментари

Карди Б: Вистинската причина зошто не сака да го сподели лицето на бебето Култура на социјалните медиуми

Карди Б: Вистинската причина зошто не сака да го сподели лицето на бебето Култура на социјалните медиуми

Карди ги покажа усните, нозете, рацете и го слушнавме гласот на нејзината ќерка, но дали оожавателите некогаш ќе видат повеќе од бебето на раперката?...

Новости | Нема коментари

Уапсен DJ Моралес

Уапсен DJ Моралес

Популарниот DJ уапсен на аеродромот во Токио. Американскиот диџеј Дејвид Моралес, беше уапсен вчера на аеродромот во Јапонија, поради помали...

Новости | Нема коментари

Република Гвинеја прославува 60 години независност!

Република Гвинеја прославува 60 години независност!

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи...

Новости | Нема коментари

Преседан во екипата на Ангелите на Викторија: Убавиците со крилја добиа неочекувано засилување

Преседан во екипата на Ангелите на Викторија: Убавиците со крилја добиа неочекувано засилување

За да станете дел од тимот на Ангелите на Викторија е сон на секој модел, бидејќи само најубавите и најубавите девојки можат да стапат во контакт со оваа...

Новости | Нема коментари

“House of Cards”: Што се случи со ликот на Кевин Спејси

“House of Cards”: Што се случи со ликот на Кевин Спејси

Кевин Спејси, кој минатиот месец го обвинија за бројни сексуални напади изгуби многу работни ангажмани, новиот трилер на хит серијата "House of cards",  ја...

Новости | Нема коментари

Ралф Лорен прославува 50 години кариера

Ралф Лорен прославува 50 години кариера

"Јас не дизајнирам облека, дизајнирам соништа", е позната и радосно цитирана реченица на легендарниот Ралф Лорен. И навистина тоа и го прави, за радоста...

Новости | Нема коментари

Пукна тиквата: Памела Андерсон го остави 19 години помлад фудбалер!

Пукна тиквата: Памела Андерсон го остави 19 години помлад фудбалер!

Актерката донесе одлука и ја прекина врската со помладиот фудбалер. Актерката Памела Андерсон (51), која се прослави со својата улога во "Стражар на...

Новости | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk