← НАЗАД НА БОЗА
Кога зимата ќе ви ги покаже забите, вие покажете и го шалот!

Кога зимата ќе ви ги покаже забите, вие покажете и го шалот!

Многу наскоро ќе треба да се спремиме за ладните денови. Бидете спремни за она што следи. Според најновите модни трендови кои беа презентирани на...

man fashion | Нема коментари

Како да ги одберете идеалните фармерки?

Како да ги одберете идеалните фармерки?

Откако се појавија фармерките на пазарот, направија вистинска револуција. Најпрвите модели на фармерки ги направија Jacob Davis, Calvin Rogers и Levi Strauss во 1873...

man fashion | Нема коментари

Црвеното и портокаловото царуваат во претстојната сезона!

Црвеното и портокаловото царуваат во претстојната сезона!

Во колекциите на светски познатите дизајнери, кои ги претставија на модната недела во Милано и Париз ќе забележите дека најзастапени се портокаловата и...

man fashion | Нема коментари

Како Gucci ја гледа оваа есен – зима?

Како Gucci ја гледа оваа есен – зима?

Колекцијата од модната куќа Gucci не нуди ништо ново, и се поставува прашањето дали главната дизајнерка Frida Giannini се опушти по големиот успех со колекцијата...

man fashion | Нема коментари

Зара колекција за мажи есен – зима 2011

Зара колекција за мажи есен – зима 2011

Модниот бренд Зара покажа како треба да изгледа модерниот маж оваа сезона. Есенската модна колекција изобилува со сите оние трендови кои се појавуваат...

man fashion | Нема коментари

test

...

man fashion | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk