← НАЗАД НА БОЗА
Како живеат колекционерите долж амстердамските канали? Овој хотел ви нуди одговор

Како живеат колекционерите долж амстердамските канали? Овој хотел ви нуди одговор

Прекрасниот ентериер на хотелот  Pulitzer Amsterdam. Неверојатен хотел во срцето на Амстердам кој се состои од 25 историјски куќи од златното време кои се...

Мојот дом | Нема коментари

Приземна семејна куќа со голема тераса

Приземна семејна куќа со голема тераса

Ако сакате едноставен дизајн и куќа во која сите соби се на едно ниво, имаме вистински предлог за вас. Американската архитектка Ана Вилијамс уште еднаш...

Мојот дом | Нема коментари

Ѕирнете во домот на бразилската убавица: Алесандра Амбросио живее во рајска вила!

Ѕирнете во домот на бразилската убавица: Алесандра Амбросио живее во рајска вила!

Алесандра Амбросио има стил - во моментот не зборуваме за модата, зборуваме за стил на уредување кога станува збор за куќата. 37 годишната манекенка од...

Мојот дом | Нема коментари

4 најубави трендови за декорација на бањата за 2019. година

4 најубави трендови за декорација на бањата за 2019. година

Во случај да е една од вашите новогодишни одлуки да ја реновирате бањата, имаме неколку идеи за вас. Исто како што е случајот со светот на модата и...

Мојот дом | Нема коментари

БАРАТЕ КУЌА? Оваа е отпечатена за 24 часа и чини 10 илјади долари!

БАРАТЕ КУЌА? Оваа е отпечатена за 24 часа и чини 10 илјади долари!

Ако имате 5 минути, проверете го ова неверојатно видео! Како да направите куќа за двајца ... Иновација во градежништвото, која дава поголема надеж дека...

Мојот дом | Нема коментари

Куќичка од сказните: дрвена викендичка од 18 квадрати во која ќе се заљубите

Куќичка од сказните: дрвена викендичка од 18 квадрати во која ќе се заљубите

Дрвена, неодолива, во срцето на природата, не можете, а да не се  заљубите во викендичката што ќе ви ја претставиме... Кога еден архитект ќе се одлучи да...

Мојот дом | Нема коментари

Уникатни бои во ентериерот: 10 шарени софи за дневната соба

Уникатни бои во ентериерот: 10 шарени софи за дневната соба

Заборавете на неутралните бои, барем кога е во прашање дневната соба, и освежете ја просторијата со една од актуелните бои што ги препорачуваат...

Мојот дом | Нема коментари

КАКО ДА СЕ ИСКОРИСТИ МАЛ ПРОСТОР СО ВИСОКИ ТАВАНИ: функционален мал стан со галерија за спиење

КАКО ДА СЕ ИСКОРИСТИ МАЛ ПРОСТОР СО ВИСОКИ ТАВАНИ: функционален мал стан со галерија за спиење

Дури и стан од 30 квадратни метри може да биде многу удобен ако висината е доволна за да се создаде галерија за спиење, инспирирана од архитектот Адријан...

Мојот дом | Нема коментари

АЛПСКИ СТИЛ СО НОТА НА ОТМЕНОСТ! ПРЕУБАВ ПЛАНИНСКИ ЕНТЕРИЕР: Во оваа колиба ќе се заљубите

АЛПСКИ СТИЛ СО НОТА НА ОТМЕНОСТ! ПРЕУБАВ ПЛАНИНСКИ ЕНТЕРИЕР: Во оваа колиба ќе се заљубите

Да, алпски амбиент во вид на планинска колиба, куќичка, која може да биде пример за висока елеганција, што го докажува овој ентериер на француските Алпи,...

Мојот дом | Нема коментари

ОВИЕ 3 РАБОТИ СЕ ДОВОЛНИ ЗА УБАВО УРЕДЕН ДОМ: ова се тајните на дизајнерите на ентериери

ОВИЕ 3 РАБОТИ СЕ ДОВОЛНИ ЗА УБАВО УРЕДЕН ДОМ: ова се тајните на дизајнерите на ентериери

Трите елементи се клучот за успешен дизајн во домот според дизајнерите на ентериер. Според дизајнерите на ентериер, тајната за создавање на дом кој...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk