← НАЗАД НА БОЗА
КАКО ДА СЕ ИСКОРИСТИ МАЛ ПРОСТОР СО ВИСОКИ ТАВАНИ: функционален мал стан со галерија за спиење

КАКО ДА СЕ ИСКОРИСТИ МАЛ ПРОСТОР СО ВИСОКИ ТАВАНИ: функционален мал стан со галерија за спиење

Дури и стан од 30 квадратни метри може да биде многу удобен ако висината е доволна за да се создаде галерија за спиење, инспирирана од архитектот Адријан...

Мојот дом | Нема коментари

АЛПСКИ СТИЛ СО НОТА НА ОТМЕНОСТ! ПРЕУБАВ ПЛАНИНСКИ ЕНТЕРИЕР: Во оваа колиба ќе се заљубите

АЛПСКИ СТИЛ СО НОТА НА ОТМЕНОСТ! ПРЕУБАВ ПЛАНИНСКИ ЕНТЕРИЕР: Во оваа колиба ќе се заљубите

Да, алпски амбиент во вид на планинска колиба, куќичка, која може да биде пример за висока елеганција, што го докажува овој ентериер на француските Алпи,...

Мојот дом | Нема коментари

ОВИЕ 3 РАБОТИ СЕ ДОВОЛНИ ЗА УБАВО УРЕДЕН ДОМ: ова се тајните на дизајнерите на ентериери

ОВИЕ 3 РАБОТИ СЕ ДОВОЛНИ ЗА УБАВО УРЕДЕН ДОМ: ова се тајните на дизајнерите на ентериери

Трите елементи се клучот за успешен дизајн во домот според дизајнерите на ентериер. Според дизајнерите на ентериер, тајната за создавање на дом кој...

Мојот дом | Нема коментари

Kако да уредите стан од 45 квадратни метри за три генерации?

Kако да уредите стан од 45 квадратни метри за три генерации?

Овој стан може да се преуреди, така што сите генерации ќе имаат свој сопствен агол, а дневната соба ќе служи како спална - за еден човек. Таа ќе биде...

Мојот дом | Нема коментари

Најсимпатичната куќа во Норвешка во која ќе се заљубите: дом исполнет со слатки спомени

Најсимпатичната куќа во Норвешка во која ќе се заљубите: дом исполнет со слатки спомени

Мотото на норвежанката Mete е "Hyggelig at du titter inno" - пријатно место кое треба да се погледне - и ние се согласуваме со тоа во целост! Оваа мала куќа е...

Мојот дом | Нема коментари

Рустикална куќа полна со луксуз: преубава куќа во која доминирана дрвото

Рустикална куќа полна со луксуз: преубава куќа во која доминирана дрвото

Рустикален стил со кој доминира дрвото и е обоен со луксуз и комфор! Британскиот продуцент Тим Вонакот го продава својот луксузен имот во Западен...

Мојот дом | Нема коментари

Експертски совет: како да организирате еднособен стан, така што ќе го сокриете креветот и ќе го одделите просторот за спиење

Експертски совет: како да организирате еднособен стан, така што ќе го сокриете креветот и ќе го одделите просторот за спиење

Посебен простор за спиење е потребен дури и во еднособен стан! Еве како да ослободите простор и да направите посебен дел за спиење ...   За да го...

Мојот дом | Нема коментари

Вакво нешто до сега не сте виделе – луксузна куќа која ќе ве остави без здив: погледнете како модниот дизајнер Tommy Hilfiger го уреди својот дом

Вакво нешто до сега не сте виделе – луксузна куќа која ќе ве остави без здив: погледнете како модниот дизајнер Tommy Hilfiger го уреди својот дом

Модниот дизајнер Tommy Hilfiger има неверојатно модерен дом каков до сега не сте виделе - ѕирнете во неговата куќа, а бањата ќе ве шокира! Модниот дизајнер...

Мојот дом | Нема коментари

Најдобро уредување на трпезаријата: колку простор е потребно за гостите да седат удобно на масата

Најдобро уредување на трпезаријата: колку простор е потребно за гостите да седат удобно на масата

Секако дека е најдобро кога сите домашни и гости имаат доволно простор на трпезариската маса. Убаво поставени чинии со совршено избран есцајг и...

Мојот дом | Нема коментари

Куќата нека засјае: Како да ја накитите најубавата елка досега!

Куќата нека засјае: Како да ја накитите најубавата елка досега!

Празниците многу брзо ни пристигнуваат. Конечно ни стигна декември, последниот месец во годината што го обожаваме поради многубројните празници и...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk