← НАЗАД НА БОЗА
НОВОГОДИШНИ ЕЛКИ КОИ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВАТ: оригинални елки кои го освојуваат Инстаграм

НОВОГОДИШНИ ЕЛКИ КОИ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВАТ: оригинални елки кои го освојуваат Инстаграм

Оригиналните елки го освоија Instagram! Кој ќе биде подобар во китењето на елката најдобро се гледа на Instagram преку фотографиите од оригиналните елки кои ја...

Мојот дом | Нема коментари

Изнајмувате стан? Овие 3 трика ја зголемуваат цената на секој имот

Изнајмувате стан? Овие 3 трика ја зголемуваат цената на секој имот

Кога изнајмуваме стан, нормално е тоа што сакаме да го претставиме во најдобро светло за потенцијалните нови станари. Од чистење и уредување на...

Мојот дом | Нема коментари

Кујните од INSTAGRAM во кои ќе се заљубите: сина кујна – боја која е во тренд

Кујните од INSTAGRAM во кои ќе се заљубите: сина кујна – боја која е во тренд

Вашата кујна може да биде во тренд со изборот на вистинските бои! Ладните нијанси на сини и металик површини ќе ја направат вашата кујна...

Мојот дом | Нема коментари

КАКО ДА НАПРАВИТЕ СОВРШЕН АГОЛ ЗА ДЕЦАТА ЗА УЧЕЊЕ ВО КУЌАТА: ова се најубавите работни маси и столчиња

КАКО ДА НАПРАВИТЕ СОВРШЕН АГОЛ ЗА ДЕЦАТА ЗА УЧЕЊЕ ВО КУЌАТА: ова се најубавите работни маси и столчиња

Распоредот во детскиот работен агол или соба зависат од изворот на светлина и останатите услови, но тие секогаш мора да бидат прилагодени за учењето и...

Мојот дом | Нема коментари

Како да ви биде потопол домот?

Како да ви биде потопол домот?

Сакате да ви биде потопло во домот, но да го засилите греењето претставува дополнителен трошок за вашиот домашен буџет? Топлината обично се губи...

Мојот дом | Нема коментари

Не градете ѕидови, туку размислете за супер кул паравани!

Не градете ѕидови, туку размислете за супер кул паравани!

Доколку треба да преградите некоја просторија, пред да купите цигли и малтер, размислете за убаво дизајнираните паравани. Тие се идеално решение за...

Мојот дом | Нема коментари

УРЕДЕТЕ ГО ВАШИОТ ДОМ КАКО ОД СПИСАНИЕ: Овие детали и осветлување ќе ја претворат вашата куќа во најтопло ќоше

УРЕДЕТЕ ГО ВАШИОТ ДОМ КАКО ОД СПИСАНИЕ: Овие детали и осветлување ќе ја претворат вашата куќа во најтопло ќоше

Направете го секој агол од куќата во оаза на мирот и релаксацијата со атмосфера на планинска куќичка! Доаѓа времето кога ќе уживаме се повеќе дома,...

Мојот дом | Нема коментари

ПОПУЛАРЕН ДЕКОР НА ЅИДОТ! TATTOO СО КРЕЧЕЊЕ: овој декор можете да го изведете сами, а ефектот извонреден!

ПОПУЛАРЕН ДЕКОР НА ЅИДОТ! TATTOO СО КРЕЧЕЊЕ: овој декор можете да го изведете сами, а ефектот извонреден!

Покрај фототапетите, ѕидната тетоважа е многу популарна поради својот ефект! Декорирањето на ѕидовите може да донесе многу возбудливи промени во...

Мојот дом | Нема коментари

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО Е HYGGE: Еве зошто данскиот стил на уредување на ентериерот стана популарен во светот

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО Е HYGGE: Еве зошто данскиот стил на уредување на ентериерот стана популарен во светот

Hygge е дански стил на живеење во кој сè е подредено според потребите на човекот! Данскиот начин на живот, кој подразбира минималистички стил на...

Мојот дом | Нема коментари

Првиот стан е како првата љубов

Првиот стан е како првата љубов

Прва симпатија, прв бакнеж, прва љубов ... прв стан. Како што не ја забораваме првата љубов, така засекогаш во нас останува врежан станот во кој што...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk