← НАЗАД НА БОЗА
Архаично модерно осветлување од сол и керамика

Архаично модерно осветлување од сол и керамика

Можеме да замислиме многу видови на материјали што се користат за создавање на мебел, осветлување и останатите делови на ентериерот ... Сепак, меѓу сите...

Мојот дом | Нема коментари

ДНЕВНА СОБА ВО КОЈА ШТО ЌЕ СЕ ЗАЉУБИТЕ: познатиот пејач Стинг осмисли ентериер ремек-дело

ДНЕВНА СОБА ВО КОЈА ШТО ЌЕ СЕ ЗАЉУБИТЕ: познатиот пејач Стинг осмисли ентериер ремек-дело

Поранешната резиденција на Стинг е олицетворение на добар вкус и квалитетен дизајн! Познатиот британски пејач Стинг го купи овој стан во Њујорк во 2008...

Мојот дом | Нема коментари

КАКО ДА ГО СПОИТЕ СОВРЕМЕНОТО И ТРАДИЦИОНАЛНОТО: Вистински совети како  да ЗАБЛЕСКА вашиот стан, а да не делува КИЧ

КАКО ДА ГО СПОИТЕ СОВРЕМЕНОТО И ТРАДИЦИОНАЛНОТО: Вистински совети како да ЗАБЛЕСКА вашиот стан, а да не делува КИЧ

Луѓето можат да се поделат на оние кои сакаат модерен стил во дизајнот на просторот и оние кои претпочитаат традиционален стил. Но, што се случува ако...

Мојот дом | Нема коментари

Трендови за есен: Овaa есен во мода се враќа мебел кој изгледа природно

Трендови за есен: Овaa есен во мода се враќа мебел кој изгледа природно

Време е да погледнеме што предлагаат декораторите за организирање на домот во претстојната сезона. Иако се поврзува со морето и топлите денови,...

Мојот дом | Нема коментари

Најубавите поткровја инспирираат: 15 идеи за уредување на спалната соба

Најубавите поткровја инспирираат: 15 идеи за уредување на спалната соба

Поткровјата се секогаш инспиративни, а некои предлози ќе можат да се применат и во спалната соба! Дали и вие сонувате за малите, симпатични поткровја...

Мојот дом | Нема коментари

Модерни теписи кои ве враќаат во минатото

Модерни теписи кои ве враќаат во минатото

Како волшебните теписи тие не носат во некои други времиња и на далечни места. Тепихот е парче мебел кое дава топлина, чувство на дом, но исто така во...

Мојот дом | Нема коментари

ДОМАЌИНКИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ! ОВА СЕ НАЈПОПУЛАРНИТЕ ЗАВЕСИ ЗА 2018:Погледнете ги 15. најубави завеси на Instagram

ДОМАЌИНКИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ! ОВА СЕ НАЈПОПУЛАРНИТЕ ЗАВЕСИ ЗА 2018:Погледнете ги 15. најубави завеси на Instagram

Погледнете ги најубавите и најмодерните завеси на Инстаграм во 2018 година! Завесите и даваат посебен печат на секоја соба во куќата, поради што многу...

Мојот дом | Еден коментар

На патот до организиран дом: Направете лажно предсобје

На патот до организиран дом: Направете лажно предсобје

Во некои животни простории едноставно не можеме да имаме традиционално предсобје, особено во мал стан со долг ходник и мали соби. Во тој случај можеби...

Мојот дом | Нема коментари

Пет идеи како да ги вклопите интензивните бои во вашиот ентериер со стил

Пет идеи како да ги вклопите интензивните бои во вашиот ентериер со стил

Интензивните бои носат живост и ведрина во просторот, но и можноста ентериерот да стане пренатрупан. Шарениот ентериер може да остави впечаток на...

Мојот дом | Нема коментари

Мал, но шик стан за млади кој секој би го посакал!

Мал, но шик стан за млади кој секој би го посакал!

Овој мал, но шик стан се наоѓа во Русија и е дизајниран од страна на уметничката и дизајнерка Наталија Акимова. За основните бои Наталија го избра...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk