← НАЗАД НА БОЗА
Ангелски водопад (Salto Del Ángel)

Ангелски водопад (Salto Del Ángel)

Ангелските водопад се најголемиот водопад во светот. Неговата висина изнесува 979 метри, а слободниот пад на водата изнесува 807 метри. Водопадот се наоѓа...

Патувај | Еден коментар

Wat Rong Khun – прекрасниот бел храм! Идила или хорор?

Wat Rong Khun – прекрасниот бел храм! Идила или хорор?

Овој храм е поразличен од било кој друг во Тајланд, а и во светот воопшто. Дизајнот е идиличен за момент, а хорор доколку го разгледате детално. Направен е...

Патувај | Нема коментари

Најатрактивни градови за возбудлив ноќен живот 2 дел

Најатрактивни градови за возбудлив ноќен живот 2 дел

Солун, Грција Вториот по големина грчки град во изминатите години се профилираше како моден и стилски центар. Вродената желба на Грците за активен и...

Патувај | Нема коментари

Најатрактивни градови за возбудлив ноќен живот 1 дел

Најатрактивни градови за возбудлив ноќен живот 1 дел

Lonely Planet  е најголемиот туристички водич и дигитален медиум во светот. Меѓу другите препораки кои ги дава и со тоа ја креира целокупната глобална...

Патувај | Нема коментари

Тувалу

Тувалу

Еден од најмалите и најоддалечените земји во светот. Oвој недопрен агол на Пацификот нуди мирен одмор. Не - комерцијализираната животната средина, е...

Патувај | Нема коментари

Kondoi, Coral Beach, Јапонија

Kondoi, Coral Beach, Јапонија

Kondoi може да се пофали на прекрасни рајски плажи, недопрени тропските дождовни шуми, бујна мангрова шума и во неговиот состав влегува еден од најголемите...

Патувај | Нема коментари

Коракао

Коракао

Се наоѓа во Карипското Море, овој Холандски имот е едноставно прекрасен. Изгласан е за еден од најдобрите на Карибите, Коракао е како да се наоѓате во...

Патувај | Нема коментари

Langkawi  – „Земја на една желба“

Langkawi – „Земја на една желба“

Тропски остров на Langkawi лежи западниот брег на полуостров Малезија. На островот главна атракција се дождовните шуми кои се стари по неколку милиони...

Патувај | Нема коментари

Fernando de Noronja

Fernando de Noronja

Заради совршените песочни плажи и пејзажи ако го посетите ова место сигурно засекогаш ќе ви биде врежано во сеќавањата. Fernando de Noronja е најпозната...

Патувај | Нема коментари

Островот на боровите – Нова Каледонија

Островот на боровите – Нова Каледонија

Ова е едно од островите кои го образуваат архипелагот Нова Каледонија во Тихиот океан. Островото на боровите случајно го открил капетанот Џејмс Кук во...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk