← НАЗАД НА БОЗА
Куракао (Curaçao) – недопрената природа

Куракао (Curaçao) – недопрената природа

Куракао ќе ве привлече пред се со својата богата историја, чудесната архитектура и неодоливиот шарм препознатлив за прекрасните Кариби. Во Куракао ќе...

Патувај | Нема коментари

Акапулко – спремете се за луди забави

Акапулко – спремете се за луди забави

Акапулко се наоѓа на западното крајбрежје на Мексико, сепак едно од најубавите места во Мексико кое излегува на Пацифичкиот океан. Овде можете да...

Патувај | Нема коментари

Смоларски Водопади – Изворот на животот

Смоларски Водопади – Изворот на животот

Се наоѓа над селото Смоларе на надморска височина од 630 метри, сместен длабоко во планината Беласица од кај што извира реката Ломница сокриена меѓу...

Патувај | Еден коментар

Гренада – остров на вкусовите

Гренада – остров на вкусовите

Од моментот кога ќе ја здогледате Гренада, ќе видите зошто ова место се смета за едно од најживописните пристаништа на Карибите. Бујна вегетација,...

Патувај | Нема коментари

Варадеро – чудо на природата

Варадеро – чудо на природата

Варадеро е едно од најпознатите одморалиште на Куба. Неговите златно-бели песочни плажи, тиркизна вода на атлантскиот океан , чудесната гребени и...

Патувај | Нема коментари

„ Phang nga“ – островот 007

„ Phang nga“ – островот 007

Phang nga е провинција во јужниот дел на Тајланд. Карактеристично за ова место се варовнички карпи што се издигаат вертикално од смарагдно зелени...

Патувај | Нема коментари

Кенија – уникатна природа и фасцинантна култура

Кенија – уникатна природа и фасцинантна култура

Кенија е република во Источна Африка која на југоисток излегува на Индискиот океан. Населението се состои од групата племиња на Банту црнци,...

Патувај | Нема коментари

Бора Бора – најпосакуваното место на Земјата

Бора Бора – најпосакуваното место на Земјата

Бора Бора е остров од групата острови Зеватрин која спаѓа во групата Друштвени острови на Феанцуска Полонезија. Островот се наоѓа на 260 километри од...

Патувај | Нема коментари

Остров од кој ви застанува здивот – Song Sea

Остров од кој ви застанува здивот – Song Sea

Оваа егзотичната убавина, преставува хит место за одмор за оние кои бараат луксуз, авантура, изолација, ексклузивност, тишина и мир во еден пакет....

Патувај | Нема коментари

Маврициус – вилканскиот рај

Маврициус – вилканскиот рај

Доколку постои неоткриено богатство на Земјината топка, тогаш светските патници велат дека може да се пронајде на еден мал остров што има вулканско...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk