← НАЗАД НА БОЗА
Атланта со пораз од Вулвс

Атланта со пораз од Вулвс

Македонскиот репрезентативец, во пораз на својот тим имаше кратка улога. На паркетот тој помина само 15-тина минути, а имаше учинок од 3 поени, 4 скока, една...

Спорт | Нема коментари

Гвардиола сигурен дека тимот му оди во нагорна линија!

Гвардиола сигурен дека тимот му оди во нагорна линија!

Пеп Гвардиола смета дека тимот напредувал во однос на минатото првенство, каде освои тројна титула. „Задоволен сум што ја освоивме титулата, тоа е...

Спорт | Нема коментари

Лазаров е отсуствува од подготовките во Охрид!

Лазаров е отсуствува од подготовките во Охрид!

Лазаров писмено го известил селекторот, дека во консултација на лекарскиот тим на Барселона, тој период ќе го искористи за тотална...

Спорт | Нема коментари

Луд бадминтон поен кој ќе ве насмее до солзи!

Луд бадминтон поен кој ќе ве насмее до солзи!

Понекогаш е добро да одиграте повеќе од десет мечеви за да освоите поен во бадминтон, а во тоа ќе се уверите кога ќе го подледнете видеото во...

Спорт | Нема коментари

Реал го сака за 30 милиони евра Џо Харт

Реал го сака за 30 милиони евра Џо Харт

Квалитетен голман е тоа што им треба на Раководството на Реал, откако Икер Касиљас го загуби местото во стартниот состав, а Диего Лопез не го убедил...

Спорт | Нема коментари

Бесплатен влез на мечот МЗТ vs. Раднички

Бесплатен влез на мечот МЗТ vs. Раднички

Официјално од клубот МЗТ Скопје Аеродром објавија дека влезот за мечот против Раднички од Крагуевац (сабота, 19.00ч) ќе биде бесплатен за сите...

Спорт | Нема коментари

Металург постигнаа победа против Колдинг

Металург постигнаа победа против Колдинг

Тимската игра на Металург, која особено беше изразена во одбраната, го реши победникот. „Знаевме дека тие се одични во одбраната. Нашата одбрана 6-0...

Спорт | Нема коментари

Роналдо лут на судијата Маљенко

Роналдо лут на судијата Маљенко

„Овој судија не беше на висина на задачата. Потребен ни е судија кој е смирен, тој беше многу лош. Се се смени по пеналот на Нејмар, за нас не судеше уште...

Спорт | Нема коментари

10 Комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат од жените

10 Комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат од жените

Како да го соборите рекордот во освојување на машкото срце, ни открива атлетичарот Емир Бекрич 1. Горда сум на тебе. Важно ми е девојката да го цени и...

Спорт | Нема коментари

Оваа Бразилка го одржува Леброн во кондиција!

Оваа Бразилка го одржува Леброн во кондиција!

Сите знеме кој е Леброн Џејмс и нема сомнеж дека поголемиот дел се запознаени со неговите кошаркарски способности, но малкумина знаат кој стои зад...

Спорт | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk