← НАЗАД НА БОЗА
Ferrari 340 Competizione

Ferrari 340 Competizione

Нов, а  сепак олдтајмер ? Компанијата Gullwing America му одава почит на моделот на Ferari 340 Mexico oд  1952 година-автомобил којшто беше прозведен во 1952 во само 3...

Керозин | Нема коментари

Xenatec Coupe – Многу повеќе од Maybach

Xenatec Coupe – Многу повеќе од Maybach

Xenatec го претстави своето прво купе базирано на Maybach. Тоа е базирано е на Мајбах 57S луксузниот седан и Фредрик Бурхарт е всушност дизајнерот и на двете...

Керозин | Нема коментари

Porsche Cajun

Porsche Cajun

Кога Cayenne и Panamera беа воведени, Порше-филите се пожалија и прогласија уништување на нивниот свет бренд. Сега, неколку години подоцна, и двата модели се...

Керозин | Нема коментари

MAZDA SHINARI

MAZDA SHINARI

Со новиот Mazda Shinari концепт, јапонскиот производител на автомобили ја сврте страницата на својата “Nagare” дизајн линија кон нов, динамичен дизајн наречен...

Керозин | Нема коментари

Packard Grey Wolf

Packard Grey Wolf

Packard Grey Wolf е еден од најпознатите автомобили на почетокот на тркачката историја. Во 1901 година, браќата Пакард заминале во Европа во потрага по инженер за...

Керозин | Нема коментари

Acura Tl

Acura Tl

Acura TL ќе имплементира неколку промени кои значително ќе го освежат моделот за 2012 година. Овој врвен седан се нуди како основен модел и SH-AWD модел (за Супер...

Керозин | Нема коментари

Buick Verano

Buick Verano

Buick Verano 2012 е новиот копактен седан на оваа дивизија на General Motors. Verano е компактен седан кој се наоѓа една класа под Buick Regal. Повеќето елементи на ентериерот и...

Керозин | Нема коментари

Јадрански саем Будва – 14-ти саем за автомобили

Јадрански саем Будва – 14-ти саем за автомобили

На 5000 м² изложбен простор, од кои 3600 м² на затворено на Јадранскиот саем во Будва(Црна Гора), беше одржан 14тиот саем за автомобили. Присутни беа 25...

Керозин | Нема коментари

Ferrari подготвува наследник на моделот 599 GTB

Ferrari подготвува наследник на моделот 599 GTB

Во фабриката во Маранело подготвуваат автомобил со 6,3 литарски V12 мотор, со моќност од 700 коњски сили. Тоа на наследникот на 599 GT ќе му овозможи забрзување...

Керозин | Нема коментари

Volkswagen BlueSport Roadster

Volkswagen BlueSport Roadster

Се чини дека ветениот спортски автомобил од Volkswagen конечно ќе се појави. Ткаен според последниот BlueSport концепт, кабрио-двоседот со централна поставеност...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk